Egipt wprowadza elektroniczne wizy dla turystów

Dzięki nowo wprowadzonym przepisom wizowym, obywatele aż 46 krajów będą mogli aplikować o wizę do Egiptu bezpośrednio przez internet. W tym również Polacy.

Usługa e-Wizy do Egiptu jest już dostępna. Obejmuje ona obywateli krajów należących do UE oraz innych z Azji i Ameryki Północnej (Kanada i USA). Dotychczas o wizę można się było starać w tradycyjny sposób:

  • albo po przylocie na lotnisku (co zajmowało zwykle dużo czasu),
  • albo przed podróżą w konsulacie albo ambasadzie Egiptu.

Teraz wszyscy ceniący sobie swój czas mogą w prosty sposób dostać wizę do Egiptu nie wychodząc nawet z domu.

Elektroniczne wizy do Egiptu

Aplikowanie o wizę do Egiptu jest proste i szybkie. Forma elektroniczna ma również na celu ułatwienie i przyspieszenie odprawy na lotnisku oraz zmniejszenie kolejek na granicy. Wiza na pojedynczy pobyt w Egipcie kosztuje 21 euro, z kolei za wizę wielokrotnego użytku trzeba zapłacić 51 euro. Płatności można dokonać kartą lub przelewem.

Podróżni powinni zaaplikować o wizę co najmniej na tydzień przed planowanym wylotem oraz posiadać paszport ważny jeszcze przez 8 miesięcy po przylocie do Egiptu. Wiza ważna jest przez 3 miesiące.

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też