EasyJet wraca do gry i po raz pierwszy od 2 lat szuka pilotów!

Wygląda na to, że pandemia powoli odpuszcza. Widać to nie tylko po luzowanych obostrzeniach, ale także działaniach linii lotniczych. easyJet uruchamia nową kampanię rekrutacyjną dla 1000 pilotów! Nowa kampania reklamowa ma na celu przyciągnąć bardziej zróżnicowanych kandydatów i przełamać stereotypy dotyczące zostania pilotem linii lotniczych.

Po raz pierwszy od początku pandemii easyJet ponownie otwiera swój pilotażowy program szkoleniowy. Aby wesprzeć przyszłe możliwości rozwoju, linia lotnicza rekrutuje ponad 1000 nowych pilotów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Nowa kampania reklamowa

Nowa kampania reklamowa, w której udział wzięli wszechstronnie utalentowani, prawdziwi piloci easyJet, ma na celu podkreślenie, że każdy ma potencjał, aby zostać pilotem linii lotniczych.

Matka dwójki dzieci, kapitan Iris de Kan, pojawia się w jednej z reklam z 5-letnią córką Kiki. Reklama ma na celu zakomunikowanie, że osoby z niesamowitymi umiejętnościami wielozadaniowości mogą być doskonałymi pilotami.

Była gimnastyczka, a teraz starsza pierwsza oficer w easyJet, Nina Le wykonuje skok na asfalcie. Nina pokazuje swoje fantastyczne reakcje i koordynację ręka-oko – kluczowe umiejętności dla początkujących pilotów.

Fot. easyJet, materiały prasowe

Starszy pierwszy oficer easyJet, Aaron Moseley, były DJ-rezydent, przeszedł z pokładów klubowych na pokład samolotu siedem lat temu. Jego praktyczne umiejętności praktyczne umożliwiły mu zmianę płyt na pasy startowe.

Nowa kampania reklamowa jest częścią wysiłków easyJet zmierzających do znalezienia pilotów easyJet, z ciągłym naciskiem na zachęcanie większej liczby kobiet do zostania pilotami linii lotniczych.

Johan Lundgren, dyrektor generalny easyJet, powiedział:

Cieszymy się, że ponownie otwieramy nasz program szkolenia pilotów po raz pierwszy od czasu wybuchu pandemii. W nadchodzących latach przyjmiemy do pracy ponad 1000 nowych pilotów. Podkreślając niezwykły zakres umiejętności naszych pilotów, pokazujemy, że pilotów można znaleźć we wszystkich dziedzinach życia.

Nadal koncentrujemy się na łamaniu płciowych stereotypów kariery, ponieważ w ostatnich latach podwoiliśmy liczbę pilotek latających z nami. Uznajemy również, że chociaż poczyniliśmy postępy, wciąż pozostaje wiele do zrobienia.

Kapitan Iris de Kan powiedziała:

– Ważne jest, aby dziewczęta miały widoczne wzory do naśladowania, abyśmy mogli walczyć ze stereotypami zawodowymi i pokazać, że każdy, kto ma motywację i pasję, może wykorzystać swoje umiejętności do bycia pilotem linii lotniczych. Uwielbiam odpowiedzialność i wyzwania związane z moją pracą – ale nie jest to tak trudne, jak żonglowanie wymaganiami pięciolatka i małego dziecka w domu.

easyJet stawia na różnorodność

Starszy pierwszy oficer Aaron Moseley powiedział:

– Jestem naprawdę dumny, że jestem czarnym mężczyzną, który jest również wzorem do naśladowania dla następnego pokolenia. Dorastając, nigdy nie miałem okazji zobaczyć ani poznać czarnego pilota linii lotniczych. Jestem dumny, że mogę chodzić do szkół, aby rozmawiać z młodymi ludźmi i pokazywać, że można rozwijać umiejętności poprzez różnego rodzaju doświadczenia, takie jak muzyka i sport, a które w efekcie mogą pomóc w spełnieniu swoich marzeń.

Chcesz zostać pilotem easyJet? Zobacz jakie warunki musisz spełnić

Aspirujący piloci mogą dowiedzieć się więcej i złożyć wniosek już dziś na stronie www.beapilot.easyJet.com

Podstawowe wymagania:

  • ukończone 18 lat
  • Prawo do pracy z nieograniczonym dostępem w EOG, UE, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii 
  • biegła znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)
  • Minimalna wysokość 157 cm
  • dobry stan zdrowia umożliwiający uzyskanie odpowiedniego certyfikatu
Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze