Dzisiaj zmieniają się zasady wjazdu zaszczepionych osób do Anglii. Sprawdź koniecznie

Dzisiaj rano weszły w życie nowe zasady wjazdu do Zjednoczonego Królestwa. Anglia i Irlandia Północna (nie dotyczy Szkocji i Walii) nie będą wymagać już od osób zaszczepionych wykonania testu przed przyjazdem z większości krajów. Nie będzie też już rozgraniczenia na strefy zielone, żółte i czerwone. Pozostaje jedynie czerwona lista, a na niej 54 państwa z Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej!

Osoby zaszczepione to takie, które przyjęły szczepionkę w Zjednoczonym Królestwie, Unii Europejskiej, krajach Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) i europejskich mikropaństwach, w Stanach Zjednoczonych oraz w 18 innych państwach świata, m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Japonii, Korei Południowej, Izraelu i na Tajwanie.

Ci natomiast, którzy nie są zaszczepieni, albo szczepili się w innych krajach niż podane wyżej lub też są nie w pełni zaszczepieni muszą wykonywać test przed wyjazdem, a także 2 testy po przyjeździe (w drugim i ósmym dniu pobytu). To nie wszystko! Muszą też odbyć 10-dniową kwarantannę (można ją skrócić wykonując trzeci test).


Osoby zaszczepione nadal muszą wypełniać formularz lokalizacyjny i wykonać odpłatny test w drugim dniu po przyjeździe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here