Do Turcji bez wiz! Łatwiej i taniej polecimy do jednego z ulubionych kierunków wakacyjnych!

Już wkrótce, bo od 2 marca 2020, Polska wraz z sześcioma innymi krajami będzie się mogła cieszyć bezwizowymi podróżami swoich obywateli do Turcji.

Bez konieczności posiadania wizy będzie można w Turcji przebywać przez 90 dni. Oświadczenie na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji brzmi następująco:

Od 2 marca 2020 r. obywatele pięciu państw strefy Schengen: Austrii, Belgii, Holandii, Polski, Hiszpanii oraz obywatele Wielkiej Brytanii zwolnieni będą z obowiązku wizowego. W okresie pół roku (180 dni) obywatele tych krajów będą mogli przebywać na terenie Turcji w celach turystycznych 90 dni bez konieczności zakupu wizy.

UWAGA!!! WIADOMOŚĆ DNIA!Wspaniałe wieści dla naszych rodzin, znajomych, i wszystkich turystów kochających Turcję. Z…

Opublikowany przez Polskie Stowarzyszenie Kultury i Przyjaźni w Alanyi Środa, 19 lutego 2020

Turcja jest drugim, po Grecji, najczęściej wybieranym prze Polaków kierunkiem podróży wakacyjnych. Wszyscy, którzy lubią tam jeździć bądź dopiero planują swój przyszły urlop powinni być bardziej niż zadowoleni.

Zniesienie wiz wiąże się z mniejszymi kosztami wyjazdu, zwłaszcza że w październiku minionego roku władze Turcji podniosły opłaty wizowe aż o 75% (kosztowały one ok. 135 zł). Teraz tę kwotę można śmiało przeznaczyć na bardziej rozrywkowy cel.

Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
24,197ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze