Chemią w koronawirusa. Czy Japonia znalazła sposób na bezpieczne loty samolotem?

Czy Japan Airlines znalazło sposób na bezpieczniejsze podróże samolotem? Już od lipca japoński przewoźnik będzie stosować we wszystkich swoich samolotach specjalny środek przeciwwirusowy i antybakteryjny, który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróżnych.

Jak podaje Japan News:

Siedzenia i ściany zostaną spryskane chemikaliami, które są nieszkodliwe dla ludzkiego ciała, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa. Substancje chemiczne skutecznie hamują aktywność wirusów, takich jak nowy koronawirus i grypa, a korzyści utrzymują się przez trzy do pięciu lat.

Linia przedstawiła badania, które potwierdzają że środek jest bezpieczny podczas lotu, nie ma ryzyka zapalenia się. Japan Airlines już teraz pokrywa tym środkiem fotele, schowki bagażowe czy pasy bezpieczeństwa, tak często dotykane przed pasażerów. – wszystko w celu zapewnienia im odpowiedniej higieny i bezpieczeństwa.


Fot. Japan Airlines

Powłoka z certyfikatem SIAA zostanie nałożona na powierzchnie wewnątrz samolotu, co skutecznie dezaktywuje większość wirusów w kabinie. Środek będzie aplikowany także w toaletach na ścianach wewnętrznych kabin i na wszystkich powierzchniach, które mogą dotykać podróżni. Samoloty, na które nałożono powłokę, będą miały certyfikat SIAA w pobliżu wejścia do samolotu. Proces powlekania ma zakończyć się do lipca 2021 roku.

Jak myślicie? Inne linie pójdą tą samą drogą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here