Bezpłatne wizy do Rosji dla 50 krajów, w tym Polski. Zobacz gdzie możesz swobodnie podróżować

Rosja wprowadza bezpłatne wizy do Obwodu Kaliningradzkiego. Już od 1 lipca 2019 r. obywatele 50 państw, w tym Polski, będą mogli się o nie ubiegać. Posiadacz takiej wizy będzie mógł przebywać na tym terenie maksymalnie 8 dni, choć elektroniczny dokument będzie ważny przez 30 dni.

Bezpłatne wizy na krótki czas

Jak informuje portal onet.pl, od lipca 2019 roku turyści, którzy będą chcieli odwiedzić Obwód Kaliningradzki, będą mogli aplikować o bezpłatne elektroniczne wizy. Aby uzyskać pozwolenie na pobyt, wystarczy wypełnić wniosek, który zostanie udostępniony na stronie internetowej MSZ Federacji Rosyjskiej. Musisz to zrobić co najmniej cztery dni przed planowaną datą przyjazdu. Konieczne będzie załączenie zdjęcia.

Po tym jak Twój wniosek zostanie zweryfikowany, Twoje dane zostaną przesłane do punktów kontroli granicznej. Informację o przyznaniu wizy dostaniesz drogą elektroniczną w ciągu zaledwie 4 dni od przesłania aplikacji. Zostanie Ci przydzielony nr identyfikacyjny, który trzeba będzie okazać podczas przekraczania granicy wraz z dokumentem tożsamości.

Chcąc podróżować do Obwodu Kaliningradzkiego powinieneś zadbać również o ważne ubezpieczenie medyczne. Musisz mieć również bilet powrotny (lub potwierdzenie jego zakupu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here