Bajeczna oferta! Możesz kupić już nie tylko dom we Włoszech, ale całą wioskę w Hiszpanii

Hiszpania zawsze kojarzy się ze słońcem. Tej podróży na pewno nie pożałujesz. Należy Ci się odrobina oddechu i relaksu, a te bez wątpienia znajdziesz właśnie tutaj. Hiszpańskie słońce i klimat na pewno pozwolą Ci się zrelaksować i naładować baterie. Ten kierunek nigdy się nie nudzi i można go wybierać praktycznie cały rok. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. A co powiesz na przeprowadzkę do tego pięknego kraju?

Kilka razy zdarzyło się, że pisaliśmy o atrakcyjnych ofertach kupna domów we Włoszech za 1 euro. Teraz do sprzedania jest cała wioska, ale w Hiszpanii – dokładnie w miejscowości Saldo de Castro. Wcześniej cena wynosiła 6,5 mln euro, obecnie cena wywoławcza to 260 tys. euro, czyli około 1 200 000 zł. W takiej cenie można kupić przecież dom w Polsce, więc oferta wydaje się atrakcyjna.

Na miejscu są 44 domy, hotel, szkoła, kościół, basen miejski i baraki Guardia Civil. Co jednak ciekawe miejscowość jest opuszczona. Teraźniejszy właściciel chciał stworzyć tu turystyczny kurort, ale przez kryzys ekonomiczny nie udało się osiągnąć tego celu. Plan jest wziąć aktualny i realny, tylko realizować może go już inna osoba np. TY!

Zainteresowanie aukcją rośnie, a zgłoszenia napływają z Rosji, Francji, Belgii i Wielkiej Brytanii.

Jak informuje wprost.pl, Salto de Castro zostało zbudowane przez firmę Ibuerdo. Wtedy sprowadzono tu rodziny robotników, którzy pracowali przy pobliskiej budowie w latach 50-tych XX wieku. Po zakończeniu inwestycji opuścili wioskę i do 1990 r była ona już całkowicie niezamieszkana.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też