Air France instaluje internet we wszystkich samolotach

Nadeszła długo oczekiwana wiadomość przez pasażerów Air France. Już niebawem będzie można korzystać z pokładowego internetu we wszystkich samolotach i na wszystkich trasach przewoźnika. Jeszcze do końca tego roku Wi-Fi będzie dostępne na 30 trasach (22 trasy międzykontynentalne i 8 europejskich).

Wi-Fi we wszystkich samolotach Air France

Instalacją zostaną objęte w pierwszej kolejności m.in. samoloty Airbus A330 i Boeing 777. Montaż zakończy się w 2020 roku, obejmując całą flotę. Do tej pory w Air France z pokładowego internetu mogli korzystać tylko pasażerowie Boeingów 787, czyli Dreamlinerów.

Klienci będą mieli do dyspozycji trzy rodzaje pakietów, w cenach uzależnionych od typu pakietu i długości lotu. Dostawcą łączności internetowej dla Air France jest amerykańska firma Gogo Inc., a technologia bazuje na satelitach 2Ku znajdujących się na wysokości 35 tysięcy kilometrów nad ziemią.

Air France CONNECT – bądź online przez cały lot

Samoloty Air France zostaną wyposażone w specjalny system łączności pokładowej o nazwie Air France CONNECT. Platforma umożliwi Ci wybór pakietu internetowego i podłączenie do sieci na Twoim osobistym urządzeniu (smartfon, tablet, komputer). Air France stworzył trzy różne pakiety usług, w zależności do czego chcesz wykorzystywać internet podczas swojej podróży.

Pakiet Message – bezpłatne korzystanie z komunikatorów

Pakiet Message umożliwia bezpłatne wysyłanie i odbieranie wiadomości poprzez komunikatory Whatsapp, Facebook Messenger, iMessage i WeChat korzystając ze smartfona lub tabletu przez cały czas trwania lotu. Masz tu również bezpłatny dostęp do strony airfrance.com i aplikacji mobilnej Air France, aby zarządzać swoją rezerwacją.

Pakiet Surf – dostęp płatny do przeglądania stron i poczty

Pakiet Surf to pełny dostęp do internetu i poczty elektronicznej za opłatą uzależnioną od długości naszego lotu:
• Loty krajowe wewnątrz Francji metropolitarnej – 3 euro za cały lot
• Loty średniego zasięgu (Europa) – od 5 euro za cały lot
• Loty międzykontynentalne – 8 euro (lub 2 700 Mil Flying Blue) za 1 godzinę dostępu do internet lub 18 euro (alternatywnie 6 000 Mil Flying Blue) za cały rejs

Pakiet Stream – szybki internet do streamingu i pobierania dużych plików

Pakiet Stream będzie dostępny na wszystkich długodystansowych lotach Air France. Obejmuje korzyści jakie dają pakiety Message oraz Surf, a także umożliwia pobieranie plików, słuchanie muzyki czy oglądanie filmów online, dzięki szybkiemu dostępowi do internetu. Koszt usługi to 30 euro (lub 10 000 Mil) za cały lot.

Pokładowy system łączności CONNECT będzie z czasem wzbogacany o nowe funkcje i usługi dla pasażerów. Wkrótce będziesz mógł sprawdzać szczegółowe informacje o lotach, robić zakupy, a także za darmo oglądać filmy i programy telewizyjne na swoim smartfonie lub tablecie podczas lotów europejskich.

Online w powietrzu

WI-FI na wysokości 10 tysięcy metrów wymaga bardziej skomplikowanej i co z tym idzie kosztownej technologii. Z tego powodu internet w samolotach nie jest tak powszechnie dostępny jak na ziemi. Przykładowo wyposażenie jednego samolotu Boeing 777-200 wymaga 2 tygodni pracy techników, do instalacji 300 kg sprzętu, w tym przede wszystkim 2 anten satelitarnych, 1 modemu, 18 anten WI-FI i połączenie całości dwoma kilometrami kabla. A jak to wyglądało w praktyce, można zobaczyć w filmie.

Dostawcą łączności internetowej dla Air France jest amerykańska firma Gogo Inc., a technologia bazuje na satelitach 2Ku znajdujących się na wysokości 35 tysięcy kilometrów nad ziemią.

Jak skorzystać z internetu podczas lotu Air France?

Po wejściu na pokład samolotu:

  • należy aktywować tryb samolotowy na swoim urządzeniu (smartfon itp.)
  • następnie – o ile w naszym samolocie jest już dostępny internet – należy włączyć Wi-Fi i wybrać sieć AirFranceCONNECT
  • Po tym nastąpi automatyczne przekierowanie na do portalu CONNECT – connect.airfrance.com, gdzie musisz wybrać z jakiego pakietu chcesz korzystać
  • należność za płatne pakiety dostępu („Surf” oraz „Stream”) można uiścić płacąc kartami: Visa, Mastercard i American Express, przez PayPal lub Milami Flying Blue

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here