150 osób miało podrobione testy na koronawirusa! Co z nimi będzie?

Każdego roku do Humania na grób cadyka Nachmana z Bracławia, uważanego za jednego z najsłynniejszych mistyków żydowskich, pielgrzymują tysiące chasydów z całego świata. I tak ok. 25 tysięcy izraelskich pielgrzymów wzięło udział w obchodach Nowego Roku – Rosz Haszana – które trwały od poniedziałku do środy właśnie w Humaniu na Ukrainie.

U ponad 150 pielgrzymów, którzy wrócili wykryto zakażenie koronawirusem. Mieli podrobione wyniki testów. Wobec tych osób zostaną zastosowane surowe środki, w tym postępowanie karne. Na przesłuchanie wezwano już 117 osób.

Izraelskie służby ratownicze Magen David Adom poinformowały Jerusalem Post, że do tej pory Covid-19 wykryto u ok. 14 proc. spośród 2 tys. przebadanych Izraelczyków, którzy wrócili do kraju.


Jak informuje PAP, władze twierdzą, że osoby, u których potwierdzono infekcję, zakaziły się na Ukrainie, a kilkadziesiąt zakażonych pielgrzymów weszło na pokłady samolotów do Izraela z podrobionymi wynikami.

Doradzamy jednak podróżowanie według jasnych zasad panujących na lotniskach, pokładach i poszczególnych krajach. Wystarczy znaleźć tanie loty i cieszyć się podróżą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here