Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do AmsterdamuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Ciekawostki o Amsterdamie


Amsterdam - słynne kanały i wszechobecne rowery
Fot. sxc.hu

Amsterdam to miasto przytulne, sympatyczne i serdecznie. Tak przynajmniej mówią o nim jego mieszkańcy: Amsterdam jest „gezellig”. Z czego słynie miasto? Chyba każdy o tym wie – z nieskrępowanej atmosfery i niekonwencjonalnego podejścia władz do problemu narkomanii – zezwolono na sprzedaż narkotyków miękkich, co miało być sposobem na zmniejszenie spożycia twardych. Dzięki temu w mieście roi się od tzw. coffeeshops, w których „kawę sprzedaje się tylko jako dodatek do marihuany i haszyszu”.

Miasto jest tolerancyjne, ale wielu turystów do dziś zaskakują zalegalizowane miejsca prostytucji w dzielnicy Red Light District. Usługi reklamowane są bezpośrednio w przeszklonych witrynach, więc lepiej nie zapuszczać się tu z dziećmi.

Największą atrakcją turystyczną Amsterdamu są jego muzea. Ponad pięćdziesiąt!  Najsłynniejsze z nich to Rijksmuseum (Muzeum Państwowe – najciekawsze i największe w Holandii), Muzeum Van Gogha i Stedelijkmuseum (Muzeum Miejskie). Inne ciekawe muzea to Muzeum Anny Frank, żydowskiej dziewczynki, autorki słynnego „Dziennika” pisanego w ukryciu w czasie II-giej Wojny Światowej, Muzeum Biblii, Muzeum Historyczne, Scheepvaartmuseum  (Muzeum Żeglugi) z największa na świecie kolekcją łodzi. Dość szokująca jest za to kolekcja zebrana w Muzeum Kondonów w sklepie Het Golden Vlies. Znajdziemy tu kondony wszystkich możliwych kształtów i kolorów.

Ciekawostki

 • Święta
  4 maja Holendrzy świętują Dzień Pamięci Narodowej a 5 maja Dzień Wyzwolenia
 • Słynne Muzea
  Rijksmuseum (Muzeum Państwowe – najciekawsze i największe w Holandii), Muzeum Van Gogha i Stedelijkmuseum (Muzeum Miejskie)
 • Ciekawe Muzea
  Heineken Experience, Ajax Museum, Muzeum Kondonów
 • Sławni ludzie
  Rembrandt van Rijn – malarz, Vincent Van Gogh – malarz, Freddy Heineken – producent piwa
 • Naj...
  Miasto słynie z lokali coffeshops, w których można kupić niewielkie ilości marihuany i haszyszu. Słynna jest także dzielnica prostytutek Red Light District

Skoro wspominaliśmy wcześniej o Muzeum Van Gogha, to warto wiedzieć, że ten słynny malarz urodził się właśnie w Amsterdamie. Ale także inny słynny malarz mieszkał w holenderskiej stolicy. Był nim Rembrandt. W domu, w którym mieszkał malarz od 1636 do 1659 roku, urządzono muzeum, w którym znajdziemy kolekcję jego grafik oraz obrazów malarzy z epoki, w tym nauczyciela Rembrandta.

Fani piłki nożnej wiedzą, że w Amsterdamie działa prężnie klub Ajax, w którym grał Johan Cruijff. Pasjonatom footballu polecamy wizytę w Ajax Museum, poświęconemu 100-letniej historii tego słynnego amsterdamskiego klubu futbolowego Ajax, dziś jednego z najlepszych w Holandii, a jeszcze kilka lat temu jednego z najlepszych na świecie.

Miłośników piwa ucieszy wizyta w Heineken Experience. Jest to wystawa, która pokazuje proces warzenia tego słynnego holenderskiego piwa, a którą znajdziemy w starym browarze w samym centrum miasta. Poznamy tu historię firmy, obejrzymy butelki, stare kapsle i najważniejsze możemy się tu skosztować trzech rodzajów piwa w jednym z dwóch barów (w cenie biletu!).

Amsterdam to także kanały. Jest tu ich ponad sześćset. Kiedyś służyły jako drogi komunikacyjne, a dziś nadają miastu uroku i ochładzają powietrze w upalne dni. Wielu mieszkańców Amsterdamu żyje na barkach na stałe zacumowanych w miejskich kanałach. Jeśli pragniecie zobaczyć jak się mieszka na takiej barce, warto odwiedzić Woonbootmuseum (Muzeum na Barce), umieszczone na dawnej barce towarowej.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak żyją ludzie na barkach, na stałe zacumowanych na amsterdamskich kanałach, oto muzeum temu poświęcone, umieszczone w dawnej barce towarowej adaptowanej, jak wiele innych barek w Amsterdamie, na mieszkanie. Dla zainteresowanych podajemy adres: Prinsengracht, barka na kanale zacumowana przed domem nr. 296
Ciekawą atrakcją może być także podróż statkiem po amsterdamskich kanałach. Polecamy ją szczególnie wieczorem.

Wybierając hotel w Amsterdamie fani Johna Lennona powinni wiedzieć, że słynne zdjęcia muzyka z Yoko promujące pokój na świecie z 1969 roku zrobiono właśnie w Amsterdamie w Hotelu Hilton.

Na koniec trochę o najważniejszych świętach obchodzonych w Amsterdamie i Holandii. 30 kwietnia obchodzony jest Dzień Królowej. Holendrzy też mają swój długi weekend majowy: 4 maja świętują Dzień Pamięci Narodowej a 5 maja Dzień Wyzwolenia.

Jeśli nabraliście ochoty na wizytę w  Amsterdamie zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki tanich biletów do Amsterdamu. Jeśli potrzebujecie pomocy w znalezieniu odpowiedniego połączenia, skorzystajcie z naszego forum lub zadajcie pytanie na facebooku!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa