Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

6 pomysłów na ciekawe pamiątki z Paryża

6 pomysłów na ciekawe pamiątki z Paryża

Jak zatrzymać wspomnienia z Paryża? Za pomocą pamiątek oczywiście. Nawet najlepsze zdjęcia i widokówki nie oddadzą w pełni wyjątkowej atmosfery francuskiej stolicy. Dlatego paryskie suweniry muszą mieć w sobie „to coś”. Podpowiadamy, jakie pamiątki mogą sprawić, że po powrocie poczujecie się chociaż przez chwilę, jak w stolicy Francji.

Paryż z pewnością urzeka swoją romantyczną atmosferą i piękną zabudową. Jednak nasza pamięć bywa zawodna i aby zachować wspomnienia na dłużej, warto przywieźć z podróży pamiątki. Suweniry przywożone z Paryża muszą być jednak szczególne – wszak Miasto Świateł jest jedyne w swoim rodzaju. Oto 6 pomysłów na pamiątki z francuskiej stolicy.

Tęczowe makaroniki

Wizyta w ciastkarni oferującej wielobarwne smakołyki to punkt obowiązkowy podczas wizyt w Paryżu. Te francuskie przysmaki cieszą się także sporą popularnością we Włoszech, jednak Francja słynie z niewielkich kruchych ciasteczek, przekładanych smakowitym kremem. Cukiernie oferujące pięknie zapakowane makaroniki możemy znaleźć zwłaszcza na Polach Elizejskich. Jedynym minusem takiej pamiątki jest to, że z pewnością skończy się bardzo szybko, ponieważ makaronikom trudno się oprzeć.

Wyborne sery

Francja słynie z produkcji serów, których wytwarza się tu prawie 500 różnych gatunków. Zajmują one bardzo ważne miejsce na liście składników we francuskiej kuchni, dlatego aby utrwalić jeszcze lepiej wspomnienia z pięknego Paryża, można zakupić któryś z lokalnych specjałów. Warto udać się do jednego z licznych sklepów zwanych tu fromageries, oferujących sery z różnych zakątków Francji. Znajdziemy tu takie, które będą się od siebie zasadniczo różnić walorami smakowymi i aromatycznymi. Można poprosić także o zapakowanie sera próżniowo, aby nie zepsuł się w trakcie podróży. Smakując po powrocie takich specjałów, na pewno przypomni nam się Paryż w całej swojej krasie!

Nastrojowe świece

Najstarszy producent świec na świcie rozpoczął swoją działalność właśnie w Paryżu w 1643 roku. Manufaktura Claude Trudona zaopatrywała najzamożniejszych mieszkańców francuskiej stolicy. Obecnie tradycje wytwórcze są tu wciąż podtrzymywane, dlatego ciekawym pomysłem na pamiątkę z Paryża są właśnie świece. Możemy tu nabyć aromatyczne świece woskowe, umieszczone w ozdobnych słojach lub takie, których kształty przybierają najróżniejsze formy. Te pięknie wykonane i niezwykle pachnące przedmioty to kwintesencja paryskiego szyku.

Książki od Szekspira i spółki

Księgarnia Shakespeare and Company to punkt obowiązkowy dla wszystkich wielbicieli literatury, którzy odwiedzają Paryż. To niezwykłe miejsce zaczęło działać wkrótce po drugiej wojnie światowej i funkcjonuje do dziś. Sprzedawane są tu głównie książki w języku angielskim, zarówno nowo wydane, jak i używane, dlatego egzemplarz opatrzony pieczątką słynnej księgarni, będzie na pewno wspaniałą pamiątką z Paryża. Księgarnia mieści się na Rue de la Bûcherie nr 37, w pobliżu katedry Notre Dame.

Zdjęcie: David McSpadden, flickr.com (CC BY 2.0)

Paryskie obrazki

Malunki z widokami Paryża można kupić we wszystkich zakątkach miasta, przez które wiodą turystyczne szlaki. Co ciekawe znajdziemy tu nie tylko realistyczne krajobrazy, ale także prace, które swoją stylistyką nawiązują do najważniejszych nurtów w światowym malarstwie. Dlatego impresjonistyczny widok na wieżę Eiffla lub Pola Elizejskie może ciekawie urozmaicić aranżację naszego mieszkania po powrocie i z pewnością przywoła miłe wspomnienia z podróży.

Francuski szyk

Naturalnie skoro Paryż jest światową stolicą mody, nie sposób nie wspomnieć tu o ubraniach. Zwłaszcza jeśli nasza wizyta przypada na czas wyprzedaży, możemy zaopatrzyć się w modne stroje i akcesoria od słynnych marek i projektantów. W galerii Lafayette czy domu handlowym Le Bon Marché znajdziemy ubrania o najmodniejszych krojach i fasonach. Z kolei w historycznej części Paryża Montmartre, znajdziemy kilka second handów oraz sklepów vintage, gdzie kupimy ubrania i akcesoria w znacznie niższych cenach.

Zdjęcie: Winston Mcleod, flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Nawigacja dodatkowa