Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Najbardziej niezwykłe flagi świata

Najbardziej niezwykłe flagi świata

Kałasznikow, „piłka tenisowa” i ścinana głowa! Myślisz, że flagi są tylko prostym połączeniem kilku kolorowych figur, które mają się ze sobą ładnie komponować? Sprawdź czy znasz już wszystkie najdziwniejsze flagi świata i niezwykłe historie w nich ukryte.

Fryzja (Holandia) 

Radosna flaga Fryzji kojarzy się ewidentnie ze strojem służby Królowej Kier z Alicji w Krainie Czarów. Trójkolorowa flaga regionu z północy Holandii ma jednak długą tradycję. Już w XI wieku znana było wersja z radosnymi serduszkami, które symbolizować miały poszczególne części regionu. Białe pasy reprezentowały obszary wiejskie i lasy, a niebieskie – fryzyjskie rzeki. Flaga znajduje się w oficjalnym użytku dzięki dekretowi królewskiemu z 1958 roku.

b2ap3_thumbnail_Frisian_flag.svg.png

Guam

Złośliwi twierdzą, że flaga Guamu wygląda jak słaby projekt wykonany podczas przerwy śniadaniowej w popularnym programie Paint. Inni uważają, że wygląda raczej jak tania koszulka, kupiona na wakacjach. Trzeba przyznać, że flaga malowniczej wyspy z Mikronezji wygląda bardziej na logo firmy z lat 80. niż na oficjalny symbol terytorium.

b2ap3_thumbnail_Flag_of_Guam.svg.png

Nepal

Wiedzieliście, że flaga Nepalu jako jedyna na świecie nie ma podłużnego, prostokątnego kształtu? Połączone chorągiewki na tej niezwykłej fladze mają kolor rododendronu – kwiatowego symbolu Nepalu. Co ciekawe, do 1962 roku słońce i księżyc posiadały ludzkie twarze, które zostały usunięte, aby unowocześnić projekt.

b2ap3_thumbnail_492px-Flag_of_Nepal.svg.png

Turkemnistan

Symbol Turkmenii wygrywa w kategorii najbardziej skomplikowanej flagi świata. Od 2001 roku z lewej strony znajduje się wielokolorowa wstęga, przedstawiająca misterny, tradycyjny wzór z turkeńskich dywanów. Już widzimy oczami wyobraźni uczniów, którzy próbują narysować taką flagę własnoręcznie!

b2ap3_thumbnail_Flag_of_Turkmenistan.svg.png

Emirat Północokaukaski

Nigdy nie słyszeliście o tym państwie? Nic dziwnego – funkcjonowało ono jedynie w latach 1919-1920. W historii zapisało się głównie z powodu niezwykłej, uśmiechniętej flagi.

b2ap3_thumbnail_600px-Flag_of_the_North_Caucasian_Emirate.svg.png

Mariany Północne

Już sama nazwa „Mariany” przyprawia o szerszy uśmiech. Także i flaga wyspiarzy z północno-zachodniej Oceanii nie jest najprostsza. Choć niektórzy twierdzą, że wygląda jak stworzona z clipartów, to kryje się za nią świetna historia. Flaga przedstawia kamienne posągi - główne atrakcje wyspy. Na wysokich od trzech do pięciu metrów kamiennych kolumnach spoczywają duże, okrągłe głazy. Kamienne tajemnicze rzeźby stawiane są na wyspie już od 800 roku n.e. 

b2ap3_thumbnail_Flag_of_the_Northern_Mariana_Islands.svg.png

Wyspa Man

Nogi, nogi, nogi roztańczone... Dlaczego mała wysepka, leżąca pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią (i co ciekawe – nie należąca formalnie do UK, ani do UE, ani do Irlandii), ma we fladze trzy połączone nogi?

Zacznijmy od wytłumaczenia, co właściwie przedstawia ta niezwykła flaga. Trzy męskie, uzbrojone nogi z ostrogami układają się w kształt triskelionu – rytmicznego wzoru geometrycznego. Nikt właściwie nie wie, dlaczego mieszkańcy Wyspy Man wybrali właśnie tak niezwykły symbol. Wiadomo jedynie, że jest on znany od starożytności, a wyspiarze posługują się wizerunkiem trzech nóg już od XIII wieku. Niezwykły triskelion jest oficjalnym symbolem od 1932 roku.

b2ap3_thumbnail_Flag_of_the_Isle_of_Mann.svg.png

Sycylia (Włochy)

Triskelion z nóg wydaje się Wam znajomy? Mogliście widzieć go na oficjalnym symbolu Sycylii. W tej odsłonie dolne kończyny zostały jednak uzupełnione o kobiecą głowę ze skrzydłami w centrum, która otoczona jest plonami!

b2ap3_thumbnail_800px-Sicilian_Flag.svg.png

Kirgistan

Także flaga Kirgistanu wywołuje wiele niewybrednych komentarzy. Złośliwi uważają, że w centrum flagi znajduje się piłka tenisowa! W rzeczywistości na fladze przyjętej w 1992 roku widnieje oczywiście słońce z liniami, które symbolizować mają tradycyjny wzór zwany tündük albo zwieńczenie kirgiskiej jurty (namiotu ludu koczowniczego).

b2ap3_thumbnail_Flag_of_Kyrgyzstan.svg.png

Bhutan

Kolejna flaga, która wywołuje niezdrowe uśmieszki. W założeniu ukazuje ona już od 1969 roku dumnego smoka, który dzierży w pazurach klejnoty, jako symbol bogactwa narodu. Niektórzy komentują jednak, nie bez racji, że flaga wygląda raczej jak niedokończona kolorowanka. Tak na marginesie – współczujemy dzieciom w Bhutanie, które muszą same namalować swoją flagę w szkole!

b2ap3_thumbnail_Flag_of_Bhutan.svg.png

Lombardia (Włochy)

Macie problemy ze znalezieniem czterolistnej koniczynki na szczęście? Myślimy, że podobny efekt zagwarantuje wydrukowana flaga włoskiego regionu - Lombardii.

b2ap3_thumbnail_800px-Flag_of_Lombardy.svg.png

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Symbol ten spokojnie może stawać w konkursie na najbrzydszą flagę. Projekt wygląda, jakby zabrał się za niego początkujący student, który dopiero uczy się co to jest kompozycja i dobór kolorów, który nie zdąrzył dokończyć zadania domowego.

b2ap3_thumbnail_Flag_of_the_United_States_Virgin_Islands.svg.png

Suazi

Dochodzimy do najgroźniejszych flag. Czy wiecie, że niewielkie państwo Suazi w południowej Afryce jest reprezentowane przez flagę z włóczniami i tarczą w centrum? Wobec tak kiepskiej wizytówki nie wspominamy już o kolorach żywcem wyjętych z ręcznika plażowego. Godne uwagi jest również godło Suazi – przedstawiające dumne, dzikie zwierzęta Afryki.

b2ap3_thumbnail_Flag_of_Swaziland.svg.png 

Mozambik

Nie odchodzimy od tematu flag siejących postrach! Czy wiedzieliście, że we fladze Mozambiku od 1983 roku znajduje się... karabin Kałasznikowa, który ma jednak symbolizować walkę o niepodległość. Już od 2005 roku trwają w kraju burzliwe dyskusje dotyczące usunięcia żółtej gwiazdy oraz broni, która stawia kraj w bardzo negatywnych świetle. Co symbolizują pozostałe elementy? Motyka – prosty lud Mozambiku, a książka - oświatę.

b2ap3_thumbnail_Flag_of_Mozambique.svg.png

Angola

Równie subtelna i delikatna w przekazie jest flaga Angoli. Co rzuca się w oczy podczas oglądania? Oczywiście złoty symbol maczety i koła zebatego na środku, które mają symbolizować lud robotniczy, ale kojarzą się zdecydowanie mniej sympatycznie! Maczeta miała także nawiązywać do sierpa i młota na fladze ZSRR. Poza tym, czerwień na fladze symbolizuje krew przelaną podczas walk niepodległościowych, a czerń  - Afrykę.

b2ap3_thumbnail_Flag_of_Angola.svg.png

Benin

Czy można wyobrazić sobie mniej subtelną flagę, niż przedstawiającą człowieka skracanego o głowę? Z pewnością flaga historycznego Beninu nie pomagała w prowadzeniu pokojowej dyplomacji! Poniżej znaajduje się graficzna rekonstrucja tajemniczej flagi z Afryki Zachodniej, którą przywieziono w ramach projektu "1897 Benin expedition".

b2ap3_thumbnail_525px-Flag_of_the_Benin_Empire.svg.png

 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!