Top atrakcje Aten i Attyki

0.-DSC03375_Lycabettus
Strona 1 z 9

Attyka ze stolicą w Atenach to bez wątpienia najsłynniejsza kraina w Grecji. Zobaczycie tu jedne z najpiękniejszych zabytków, zaszalejecie w nocnych klubach, spróbujecie doskonałej kuchni i wypoczniecie wśród bajecznych krajobrazów.

Okolica Bogów

Tak Grecy nazywają Plakę ze względu na górujące nad nią wzgórze Akropolu. Bez wątpienia jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Atenach. Malownicza i elegancka Plaka wypełniona jest kwitnącymi bugenwillami, zapachem lokalnych specjałów wydobywających się z tawern oraz miejscowymi grającymi w tivali w tradycyjnych kawiarniach, tzw. kafeneio. Wędrując labiryntem wąskich uliczek przynależnej do niej maleńkiej dzielnicy Anafiotika, można odnieść wrażenie, że spacerujemy po cykladzkiej wyspie.

Fot. Shutterstock

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja


polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Aten. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Aten.

Jeżeli planujesz podróż do Grecji, sprawdź też tanie loty z Warszawy do Aten, bilety lotnicze Rhodos Ateny lub tanie loty z Berlina do Rodos.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Aten.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty z Polski do egzotycznych krajów, loty z Wrocławia do Londynu, bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów, Loty na Weekend z Warszawy.