Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Top 10 najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie

wita-krakw-shutterstock_54778931_20171117-163327_1

Przedświąteczne zakupy wcale nie muszą być udręką. Wystarczy, że wybierzesz się w piękne miejsce dysponujące świątecznym jarmarkiem. Oczywiście takich miejsc jest sporo, skąd zatem wiedzieć, które jarmarki są najlepsze? Zdaj się na nas i wybierz coś idealnego dla siebie.

Wiedeń, Austria

Wiedeński jarmark bożonarodzeniowy to jedna z najciekawszych tego typu atrakcji. Można wybierać spośród 20 miejsc w zależności od ilości dostępnego czasu. Warto zajrzeć pod ratusz, gdzie ma miejsce najstarsza część jarmarkowego szaleństwa. Jarmarki w Wiedniu odbywają się już od 1298 roku. Kiedy znudzą ci się zakupy, możesz pojeździć na lodowisku ustawionym w centrum miasta.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


Strasburg, Francja

​Jarmark w Strasburgu należy do najstarszych tego typu targów w Europie. Jego pierwsza edycja miała miejsce już w 1570 roku. Obecnie na jarmarku wystawia się ponad 300 wystawców. Można tam spędzić praktycznie cały dzień, wybierając najładniejsze dekoracje, bombki i prezenty. Koniecznie trzeba zobaczyć również choinkę, zdobiącą plac Kleber.

Fot. Shutterstock

Kraków, Polska

Nie mogło zabraknąć Krakowa w zestawieniu najpiękniejszych jarmarków. Silną konkurencję stanowił także Wrocław i Warszawa, jednak krakowski jarmark jest szczególny. Znajdziesz tam rękodzieła i nigdzie niespotykane ozdoby, przy których te marketowe bledną. 

Fot. Shutterstock

Praga, Czechy

Nasi sąsiedzi również umieją urządzać świąteczne jarmarki. I to nawet dwa! Jeden znajduje się na Rynku, drugi na placu Wacława. Dzieli je jedynie 5 minut spacerem, więc bez problemów można zobaczyć oba tego samego dnia. A przy okazji napić się czeskiego piwa i skosztować tamtejszych kiełbasek. 

Fot. Shutterstock

Florencja, Włochy

Piazza Santa Croce zamienia się przed świętami w królestwo bożonarodzeniowe. Znane wszystkim jarmarczne budki ustawione są wśród cudownych zabytków. Jeśli będziesz chciał zobaczyć choinkę, udaj się na Piazza del Duomo. 

Fot. Shutterstock

Bruksela, Belgia

Brukselski jarmark nosi nazwę Winter Wonders nic dziwnego zatem, że stara się spełnić związane z nazwą oczekiwania. 200 wystawców prezentuje swoje towary. Jeśli już kupisz prezenty i ozdoby, możesz się skusić na belgijskie piwo, wafle, czy grzane wino. 

Fot. Shutterstock

Kopenhaga, Dania

Jarmark w ogrodach Tivoli w stolicy Danii jest jedyny w swoim rodzaju. Znajdują się tam kolejki górskie i inne atrakcje, które na święta zyskują dodatkowego magicznego klimatu. Odbywają się również pokazy świetlne.
Fot. Shutterstock

Berlin, Niemcy

Berliński jarmark jest jednym z najczęściej odwiedzanych w Europie. Niestety ze względu na zeszłoroczny atak terrorystyczny, turyści nie są aż tak tłumnie spodziewani. Jednak władze miasta robią co mogą, by przywrócić mu dawny blask i zabezpieczyć się przed zagrożeniami. W zasadzie jarmarków w Berlinie jest aż 12, więc wybór jest ogromny! 

Fot. Shutterstock

Nowy Jork, USA

Zwyczaj urządzania jarmarków bożonarodzeniowych dotarł również za ocean. Jeden z nich jest wyprawiany w Nowym Jorku w parku Bryanta. To najbardziej znany jarmark w Stanach. A przy okazji znajduje się tam również lodowisko na otwartym powietrzu. 

Fot. Shutterstock

Sztokholm, Szwecja

Jeśli pragniesz tradycji i klimatu dawnych lat, wybierz się na jarmark do skansenu w Sztokholmie. Znajduje się on na wyspie Djurgarden w centrum miasta. Odbywa się tylko w weekendy i można na nim kupić jedynie tradycyjne rękodzieła szwedzkich twórców oraz lokalne specjały. 

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa