Wkrótce polecisz elektrycznym samolotem? To możliwe!

easyjet-696246_960_720

Innowacyjny pomysł na niskoemisyjne podróżowanie może wejść w życie wcześniej, niż przypuszczasz. W ciągu najbliższej dekady możliwe staną się podróże elektrycznymi samolotami.

EasyJet i Wright Electric to dwie firmy, które postanowiły zawrzeć współpracę i rozpocząć projektowanie samolotu, który byłby w pełni napędzany energią elektryczną. Już w marcu tego roku Wright Electric zaprezentowali na targach w Dolinie Krzemowej swój pomysł na elektryczny samolot. Starali się zainteresować swoim pomysłem linię EasyJet, która obsługuje stosunkowo krótkie trasy, a tylko na takich miałyby latać elektryczne samoloty. Najwyraźniej rozmowy przyniosły oczekiwany rezultat. 

W zeszłym tygodniu współpraca została oficjalnie rozpoczęta. Obie firmy planują wdrożyć elektryczne samoloty już w ciągu najbliższej dekady. Zgodnie z doniesieniami Mashable, Wright już skonstruował dwuosobowy elektryczny samolot, jednak zaprojektowanie maszyny mogącej pomieścić tylu pasażerów, co na lotach rejsowych, będzie wymagało mnóstwa pracy. Nowy elektryczny samolot ma zabrać na pokład 150 osób. 

Jeśli projekt się powiedzie to niskoemisyjne samoloty mogą pojawić się na niebie już wkrótce. Z całą pewnością przyczynią się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń w powietrzu.

Fot. Pixabay 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Johannesburga do Kapsztadu, z Warszawy do Lagos oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Paryża.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Barcelony, Okazje na loty do Chorwacji, loty z Katowic do Genewy, bilety lotnicze Gdańsk Rębiechowo Londyn, krajowe bilety lotnicze, loty po Polsce.