przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Chcesz zaoszczędzić? Sprawdź ile średnio kosztuje Airbnb w każdym kraju w Europie

Feet-of-young-girl-sleep-in-the-park-on-nature-Relax-time-on-holiday-shutterstock_536419960-2

Airbnb stało się w ostatnich latach jedną z najlepszych aplikacji przydatnych w podróży. Jeśli nie uśmiecha Ci się płacić bajońskich sum za hotel, zawsze możesz spróbować poszukać zastępczego noclegu u osoby prywatnej. Przy okazji można poznać nowych ludzi i zobaczyć autentycznie niezwykłe miejsca. Jednak niektóre kraje w Europie są zdecydowanie droższe od innych. Sprawdź, gdzie zapłacisz najmniej, a gdzie najwięcej za nocleg korzystając z Airbnb.

Dane użyte to badania zostały zebrane w lutym 2017 roku przez Vouchercloud. Uśredniają one cenę za nocleg w Airbnb dla każdego kraju europejskiego dla jednej, dwóch i sześciu osób. Wyniki mogą Cię zadziwić. 

Okazało się, że najdroższymi krajami Europy są: Islandia, Szwecja i Andora. Za nocleg trzeba tam zapłacić kolejno 129, 94 i 91 euro. Na drugim końcu skali znalazły się Macedonia (30 euro), Albania (31 euro) i Mołdawia (32 euro). Polska znalazła się w czołówce krajów o najniższej średniej cenie noclegu Airbnb i zajęła 6. miejsce od końca (36 euro). 

Nikogo nie powinny zdziwić ceny w krajach Europy Zachodniej i Skandynawii, jednak okazuje się, że bardzo optymalne ceny utrzymują się w krajach Europy Środkowej i Centralnej. Niemcy, Portugalia i Chorwacja mają nadal w ofercie dość tanie noclegi. 

Tutaj znajdziesz pełny raport.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Katowic do Genewy, z Warszawy do Malagi oraz, połączeń lotniczych z Gdańska do Madrytu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Lizbony, Okazje na loty z Polski do 200 zł, loty z Warszawy do Frankfurtu, tanie loty krajowe, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Mapy zdrapki, Plecaki i torby foto, Zabezpieczenie bagażu i Plecaki dla dzieci.