Dlaczego w samolotach jest tak zimno?

Reading-newspaper-in-a-plane-shutterstock_18487321-1

Każdy, kto lata samolotami wie, że na pokład należy zabrać ze sobą coś cieplejszego do ubrania. I to niezależnie od pory roku, podczas której przypada nasz lot. W samolotach jest po prostu zimno. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak musi być?

Okazuje się, że chłód panujący na pokładzie samolotów ma swoją medyczną przyczynę. Zgodnie z badaniami naukowców z American Society fot Testing and Materials, które zostały opublikowane na łamach Business Insider, pasażerom zdarza się o wiele częściej mdleć na pokładach samolotów niż na ziemi. Jest to spowodowane hipoksją, czyli niedoborem tlenu w tkankach. Ze względu na nieco inne warunki, ta przypadłość występuje zdecydowanie częściej właśnie w samolotach.

Hipoksja może się przytrafić ludziom m.in. w zbyt nagrzanych pomieszczeniach, a właśnie taka może być kabina samolotu. Dlatego temperatury na pokładzie są niższe niż można by się spodziewać. Z racji tego, że ludzkie organizmy różnie odczuwają temperaturę, linie lotnicze utrzymują ją na uśrednionym poziomie. Dlatego niektórzy w kabinie czują się całkiem normalnie, natomiast inni zaczynają marznąć.

Podczas następnego lotu upewnij się, że wziąłeś ze sobą bluzę!

 Fot. Shutterstock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Stambułu, z Londynu do Katowic i, połączeń lotniczych z Oslo do Gdańska.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Amsterdamu, Lot + hotel we wrześniu, bilety lotnicze Sao Paulo, krajowe bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów.