przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Najlepsze plaże na Sycylii

White-beach.-Scala-dei-Turchi-on-Sicily-Italy_shutterstock_266230829-1

Sycylia może się pochwalić bardzo malowniczym wybrzeżem. Są tu zarówno piaszczyste plaże, jak i ukryte zatoczki. Wielbiciele plażowania powinni być więcej niż zadowoleni ze swojego pobytu na wyspie. Jeśli jednak szukasz najlepszych plaż to pomożemy Ci je znaleźć już teraz. Przed Tobą 10 najpiękniejszych plaż Sycylii!

San Vito lo Capo

Plaża znajduje się w pobliżu Trapani. Ma niezwykły biały piasek, przy czym wygrzewając się na słońcu można również podziwiać malownicze skały, urywające się tuż nad morzem. Woda jest tam niezwykle przejrzysta, dlatego warto wypożyczyć sprzęt do nurkowania.

Fot. Shutterstock


Lascari

Jeśli planujesz pobyt w okolicy Palermo koniecznie udaj się na właśnie tę plażę. Najbardziej znane i mocno oblegane są plaże Mondello i Celafu, ale o Lascari mało który turysta słyszał (przynajmniej do teraz). To piękne miejsce, gdzie nadal w spokoju można wypocząć i przy okazji zjeść oryginalne, lokalne potrawy. 


Scala dei Turchi

Schody tureckie to może nie do końca plaża jako taka, ale to bardzo malownicze miejsce. To biały piaskowiec, który na skutek działania sił natury ukształtował się w schody. Zestawienie bieli skały i błękitu morza jest niezwykle fotogeniczne. Jeśli skały to dla Ciebie za mało, piaszczysta plaża znajduje się tuż obok. 

Fot. Shutterstock

Licata

Na południowym wybrzeżu znajduje się piękna plaża Licata. Jest w pobliżu Agrigento, ale wyróżnia się tym, że jest o wiele mniej zatłoczona. To właśnie między innymi na tej plaży lądowali alianci w 1943 roku. W pobliżu znajdują się hotele oraz restauracje serwujące pysznie przyrządzone owoce morza. 


Torre Salsa

To dość dzikie miejsce jest chętnie odwiedzane przez żółwie morskie oraz sokoły wędrowne. Plaża jest pod nadzorem WWF, które dba o to, by teraz nadal był przyjazny zwierzętom. Dlatego w pobliżu nie ma żadnej bazy hotelowej, ani tym bardziej nie znajdziesz barów i restauracji. Za to jeśli już wybierzesz się na plażę Torre Salsa, to oprócz dzikich zwierząt będziesz miał szansę zobaczyć kwitnące na skałach orchidee.

Lo Zingaro

 Jeśli będziesz na Sycylii, koniecznie wybierz się do rezerwatu Lo Zingaro i wyrusz szlakiem prowadzącym wzdłuż wybrzeża. Będziesz miał wtedy sposobność zobaczyć jedne z najpiękniejszych na Sycylii zatoczek, grot i plaż. Szlak jest stosunkowo dziki, dlatego wiele ze wspomnianych atrakcji możesz mieć tylko dla siebie.

Fot. Shutterstock

Negroni

Plaża Negroni znajduje się niedaleko Taorminy. Stanowi świetne miejsce na odpoczynek, mimo że sama plaża jest kamienista. Można tam wypożyczyć sprzęt do nurkowania, a z racji przejrzystej wody, Negroni nadaje się wyśmienicie do uprawiania np. snorkelingu. Dla tych, którzy pozostaną na powierzchni, ciekawą atrakcją mogą być pobliskie malownicze klify.


Mondello

Plaża Mondello oddalona jest od Palermo o 30 minut jazdy. To długa piaszczysta plaża. Możesz tam spotkać sporo turystów (to bardziej znane miejsce niż Lascari), ale i tak warto. Kiedy zgłodniejesz, na pewno znajdziesz restaurację dla siebie, bo oferta lokali jest tam bardzo duża. 

Fot. Shutterstock

Cefalu

Kolejna plaża w pobliżu Palermo. Jest równie oblegana co Mondello i równie piękna. Piasek ma miękki i drobny, a woda spokojna, więc można tam śmiało pojechać z dziećmi. W miasteczku znajduje się zabytkowa katedra oraz liczne sklepy z pamiątkami i sztuką. 

Fot. Shutterstock

Sampieri

W rejonie Montalbano, na południe od miasta Ragusa znajduje się plaża Sampieri. Na złotym piasku na pewno wypoczniesz po trudach zwiedzania okolicznych miast, wpisanych na listę UNESCO: Scicli, Ragusa i Noto. Plaża nie jest powszechnie znana, dlatego być może nie będziesz odpoczywał wraz z tłumem turystów. 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Mediolanu, z Gdańska do Londynu i, połączeń lotniczych z Katowic do Genewy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Okazje na loty do 5 dni, bilety lotnicze z Liverpoolu do Łodzi, tanie bilety lotnicze, loty krajowe.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Mapy zdrapki, Pozostałe, Koce, poduszki, zagłówki, Plecaki biznesowe i Walizki.