Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Dokąd lecieć w lipcu? Najlepsze miejsca na wakacje

Jamajka-Doctors-Cave-Beach-Club-Montego-Bay--shutterstock_16337890-2

Lipiec to bez wątpienia nadal wyznacznik początku sezonu urlopowego. Pogoda dopisuje wtedy w wielu miejscach na świecie. Które zatem wybrać, by było najlepsze i zgodne z naszymi oczekiwaniami? Żeby ułatwić to trudne zadanie przygotowaliśmy listę 10 miejsc, gdzie warto pojechać w lipcu.

Lizbona, Portugalia

Lizbona, w przeciwieństwie do hiszpańskich miast półwyspu iberyjskiego, zachowuje przyjemne temperatury także w lipcu. 28 stopni to dużo, jednak jest to temperatura o wiele bardziej znośna niż np. 33 stopnie w Madrycie, czy 32 w Barcelonie. Lizbona przyjemny klimat zawdzięcza morskiej bryzie, która obniża upały. W lipcu można się również spodziewać, że temperatura wody będzie sprzyjała kąpielom (średnio w tym miesiącu wynosi 18 stopni).

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


Toskania, Włochy

Lipiec to szczyt sezonu w Toskanii. Temperatura jest wysoka, ale idealna do wylegiwania się przy wodzie lub aktywnego wypoczynku. W zależności od potrzeb, można również wybrać się do licznych winiarni i will pośród wzgórz, z których tak słynie ten region. Pogoda na pewno dopisze, choć należy uważać na słońce, by się nie odwodnić i nie spalić sobie skóry. Toskania w lipcu bywa bardzo upalna.

Fot. Shutterstock

Walia

​Wyspy Brytyjskie nie słyną z dobrej wakacyjnej pogody. Jeśli jednak chcesz zobaczyć Walię, to koniecznie wybierz się tam w lipcu. Wtedy możesz liczyć na odrobinę mniej deszczu niż zwykle. To również najlepszy miesiąc na aktywny wypoczynek. Walijskie góry są idealne do wspinaczek, a szlaki turystyczne są wtedy zazwyczaj otwarte. Jeśli gustujesz w bardziej spokojnym wypoczynku, również się nie zawiedziesz. 

W lipcu w Walii jest urządzanych wiele festiwali, m.in. Gower Festival, na który zjeżdżają licznie artyści i sztukmistrze z całego świata. W Cardiff w lipcu odbywa się również międzynarodowy festiwal jedzenia i picia, gdzie będziesz mógł spróbować wszystkich lokalnych (i nie tylko) przysmaków.

Fot. Pixabay

Helsinki, Finlandia

W lipcu dobrze jest się wybrać w te bardziej chłodne rejony Europy. Wtedy właśnie pogoda będzie najbardziej łaskawa, a dni wystarczająco długie, by cokolwiek pozwiedzać. Lipiec jest idealny do wyjazdu do Helsinek również z innego względu - ceny noclegów (mimo szczytu sezonu) są stosunkowo niskie. Miasto w tym czasie pustoszeje, bo trwają wakacje. Helsinki mają sporo do zaoferowania i stanowią dobrą bazę wypadową do zobaczenia reszty Finlandii.

Fot. Shutterstock

Tokio, Japonia

Każdy miesiąc jest równie dobry, by polecieć do Tokio, jednak w lipcu jest wtedy w mieście najmniej turystów. Wynika to z dość wysokiej temperatury, jaka wtedy zazwyczaj panuje. Jeśli nie przeszkadza Ci wysoka wilgotność powietrza, to wyjazd do Tokio w lipcu na pewno zaoszczędzi Wam pieniędzy. Wraz z mniejszymi tłumami, zmniejszają się również ceny.

Fot. Shuttesrstock

Hvar, Chorwacja

Chorwacja sama w sobie jest idealnym kierunkiem na lipcowy wypoczynek. Warto jednak zwrócić uwagę na wyspę Hvar w szczególności. Znajdziesz tam wpływy greckie i rzymskie, widoczne zwłaszcza w architekturze. Na jednej wyspie będziesz mógł odwiedzić wspaniałe fortece, antyczne teatry, zrelaksować się na jednej z pięknych plaż, a przy okazji skosztować co nieco lokalnego wina. Nie zapomnij wypłynąć w morze na wypożyczonej żaglówce i ponurkować w licznych zatokach.

Fot. Pixabay

Zatoka Montego, Jamajka

Średnia temperatura powietrza w lipcu na Jamajce wynosi około 32 stopnie Celsjusza. Wieczory są równie ciepłe, dlatego można śmiało spędzać jak najwięcej czasu na dworze. Jak widać lipiec jest na Jamajce jest dość gorący, ale za to nie jest wilgotny. Przyjemna bryza znad oceanu na pewno przynosi ulgę tym bardziej wrażliwym na ciepło. Woda również jest idealna do kąpieli, a dodatkowo Jamajka słynie ze swoich pięknych piaszczystych plaż. Jest ich ponad 100!

Lipiec to jeden z najtańszych miesięcy na Jamajce. Dlatego możesz śmiało zacząć się rozglądać za ładnym miejscem tuż nad wodą.

Fot. Shutterstock

Teneryfa, Hiszpania

Ta największa z Wysp Kanaryjskich jest mocno oblegana przez turystów we wszystkich miesiącach letnich. Warto jednak się tam wybrać właśnie w lipcu, bo wtedy można liczyć na najwięcej atrakcji. Średnie temperatury powietrza sięgają około 28 stopni Celsjusza, a opadów praktycznie nie ma wcale. Zatem pogoda będzie na pewno idealna na urlop. Jedynym minusem jest to, że nie można liczyć na niższe ceny - noclegi i wyżywienie w szczycie sezonu są najwyższe.

Fot. Shutterstock

Kuala Lumpur, Malezja

W Kuala Lumpur wysokie temperatury panują przez cały rok. Nie to jest zatem przyczyną, dla której warto się tam wybrać właśnie w lipcu. Ten miesiąc jest jednym z najbardziej suchych w ciągu roku, więc wilgoć nie powinna Cię przerażać.

Kuala Lumpur jest również jednym z najtańszych miast na świecie. Ceny noclegów na pewno nie nadszarpną Twojej kieszeni, mimo że lipiec jest w zasadzie szczytem sezonu i jest wtedy stosunkowo drożej niż w innych miesiącach. Warto rezerwować z wyprzedzeniem!

Fot. Shutterstock

Bali, Indonezja

Bali znajduje się odrobinę pod równikiem, dlatego nie powinno dziwić, że lipiec jest odrobinę chłodniejszym miesiącem niż pozostałe (średnia temperatura wynosi około 28 stopni Celsjusza). Ale jest to również jeden z miesięcy o najniższych opadach, dlatego pogodę można uznać prawie za gwarantowaną.

W lipcu ceny hoteli mogą zacząć się podnosić, dlatego warto zarezerwować noclegi z wyprzedzeniem. Bali jest wtedy również chętnie odwiedzane przez turystów, więc w najbardziej popularnych miejscach można spotkać tłumy.

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa