10 japońskich wysp, które trzeba zobaczyć

wyspa-japonii-shutterstock_284665988

Japonia ma w świecie opinię dość ekscentrycznego kraju. Można tam zobaczyć rzeczy, o których w życiu by się nam nie śniło. Ale nawet tak dziwne i odmienne kulturowo miejsce może być zaskakujące ponad przeciętność. Dobrym przykładem są japońskie wyspy, które wprawiają ludzi w osłupienie.

Naoshima

Wyspa jest malutka, ma zaledwie 8 km kwadratowych powierzchni. Mimo swojego rozmiaru jest jednak równocześnie najciekawszym muzeum sztuki współczesnej na świecie. W 1992 roku japoński miliarder postanowił przekształcić senną Naoshimę w międzynarodowe centrum sztuki. Po powstaniu pierwszej galerii jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać nowe.

Fot. Shutterstock


Gunkanjima

 Wydaje Ci się znajoma ta wyspa? Nic dziwnego, jeśli oglądałeś Skyfall to właśnie tam był kręcony ten film. W początkowym okresie jej użytkowania od 1887 roku był tam wydobywany węgiel. W latach 60. XX wieku zamknięto kopalnie, a wyspa stała się całkowicie opuszczona. Teraz stanowi atrakcję turystyczną i jest nazywana Wyspą Duchów.


Tashirojima

 Wyspa Kotów. Tak, jest tam więcej tych zwierząt niż ludzi. Mieszkańcy wierzą, że karmienie kotów przynosi dobrobyt i szczęście, dlatego postawili na wyspie nawet kaplice ku czci tych zwierząt oraz 51 kamiennych posągów w kształcie kota. Psy mają całkowity zakaz wstępu na Tashirojimę.


Aogashima

Ta wulkaniczna wyspa w archipelagu Izu znajduje się 354 km od Tokio. Zamieszkuje ją 170 osób. Mieszkańcy muszą się wykazywać sporą odwagą, bo stale grozi im wybuch. Ostatnia erupcja miała miejsce w 1785 roku. Zginęło wtedy 140 osób.


Yaeyama

Jest to w zasadzie kilka wysp, znajdujących się blisko siebie. Są niezwykłe, bo przypominają japońską wersję Karaibów. Można tam nurkować i oglądać rafę koralową, delfiny i żółwie. Plaże są piaszczyste i prawie białe, a woda turkusowa. 


Okunoshima

Ta wyspa słynie z olbrzymiej populacji... królików. I to właśnie one są główną przyczyną, dla której warto tam pojechać. Te puszyste stworzenia pojawiły się na Okunoshimie podczas II Wojny Światowej. Testowano na nich działanie gazów bojowych. Po skończonych testach zwierzęta, które przetrwały, zaczęły się intensywnie rozmnażać. Na wyspie nie ma żadnych naturalnych drapieżników, dlatego teraz setki królików żyją niepokojone jedynie przez turystów.


Ogasawara

Wyspy Ogasawara są określane mianem japońskiego Galapagos. Wszystko ze względu na unikalną florę i faunę. Występują tam gatunki, których nie zobaczysz nigdzie indziej na świecie. Od 2011 roku Ogasawara jest wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. 


Itsukushima

Wyspa znajduje się w zatoce Hiroshima. Znana jest również pod nazwą Miyajima. Niewątpliwego uroku dodają jej licznie rosnące klony, które jesienią stają się intensywnie czerwone. Na wyspie znajdziesz również słynną świątynię Itsukushima, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 


Okinawa

Okinawa to wyspa stulatków. Jest tam najwięcej na świecie ludzi powyżej setnego roku życia. Możliwe, że odkryto tam eliksir długowieczności, ale tego pewnie nikt nie jest pewien. Jednak to nie jedyna atrakcja Okinawy. Są tam również piękne plaże, jaskinie, rafa koralowa czy antyczne ruiny. 


Yakushima

Yakushima to Zielona Wyspa. Znajduje się na niej unikalny las deszczowy, z wielowiekowymi cedrami olbrzymimi. Rocznie wyspę odwiedza około 300 000 turystów. 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Krakowa do Zurychu, z Warszawy do Niżnego Nowogrodu oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Kairu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Zurychu, Pakiety z Krakowa, loty z Warszawy do Rzymu, krajowe bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Dla Dzieci, Plecaki na kółkach, Walizki dla dzieci i Walizki twarde.