Jak dojechać z lotniska Keflavik do centrum Rejkiawiku?

Jak dojechać z lotniska Keflavik do centrum Rejkiawiku?

Tegoroczny luty jest najbardziej śnieżnym miesiącem w historii Islandii. Tylko dzisiaj w ciągu kilku godzin spadło pół metra śniegu. Jeśli wybierasz się do tego kraju, warto, żebyś wiedział, jak najlepiej i najtaniej dostać się z lotniska do centrum Rejkiawiku. Być może będziesz jeszcze mógł skorzystać ze śnieżnej zimy, zanim u nas nastanie wiosna. Lotnisko oddalone jest od centrum miasta o 50 km.

Autobusy publiczne

Linia nr 55 autobusów publicznych kursuje 9 razy dziennie między lotniskiem a dworcem głównym w Rejkiawiku. Czas jazdy to około 80 minut. Rozkład jazdy oraz więcej informacji znajdziesz tutaj.

Airport Express

Autobusy Grey Line kursujące między lotniskiem a centrum miasta są skorelowane z aktualną tabelą przylotów. Mniej więcej po 35-45 minutach od przylotu samolotu z lotniska odjeżdża autobus. To wystarczająca ilość czasu, by odebrać bagaż i dotrzeć na przystanek. Koszt przejazdu to 2400 koron islandzkich w jedną stronę i 3900 koron za bilet w obie strony.

Bilety należy wcześniej zarezerwować przez internet. Istnieje wtedy możliwość dojazdu nie tylko na dworzec główny Rejkiawiku, ale również bezpośrednio pod wybrany przez Ciebie hotel. Autobusy jeżdżą do 160 hoteli i kwater na terenie całego miasta. Czas dojazdu to zwykle 45 minut.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Flybus

Flybus oferuje bardzo podobną usługę, co Airport Express. Jego odjazdy również są dopasowane do tabeli przylotów i odlotów. Autobus zatrzyma się przy hotelu Viking w Hafnarfjörður oraz przy Aktu Taktu w Garðabær. W samym Rejkiawiku przystanek znajduje się przy dworcu głównym.

Koszt przejazdu to 2500 koron islandzkich (w jedną stronę) lub 4000 koron (w dwie strony). Możliwy jest również dowóz we wskazane miejsce. Taka usługa kosztuje od 3000 koron.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Rzut lotniska

​Zobacz, jak wygląda Rejkiawik przysypany świeżym śniegiem!


 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Londynu, z Warszawy do Hawany oraz, połączeń lotniczych z Frankfurtu do Delhi.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Zurychu, Loty, najtańsze bilety z Warszawy do Tbilisi, krajowe bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Bagaż Wizzair, Gry, zabawki, Plecaki dla dzieci i Walizki twarde małe.