przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Rzuciła studia i ruszyła w świat! Rodzina jej nie rozumie. Poznaj Iris

Rzuciła studia i ruszyła w świat! Rodzina jej nie rozumie. Poznaj Iris

Pewnie masz w rodzinie kogoś, kto myśli sztampowo i w głowie mu się nie mieści, że można któregoś dnia poczuć, że woła Cię świat, że musisz coś zmienić, bo tu gdzie jesteś, to nie to, czego chcesz od życia... 

Tak miała właśnie Iris Veldwijk, która już ponad 5 lat temu rzuciła studia i ruszyła w świat. Zwiedziła już 50 krajów.  W każdym miejscu stara się być 3 tygodnie zanim wyruszy w dalszą drogę. Na miejscu rozgląda się za tymczasową pracą albo dorabia sobie grając na ulicy na gitarze. Zamierza wrócić w 2020 roku. Rodzina krytycznie podchodzi do stylu życia podróżniczki.

Iris mówi:

Moja rodzina mnie nie rozumie. Nie mam z ich strony wsparcia. Nie podoba im się to, że omijam rodzinne uroczystości. Rzuciłam studia i zaczęłam podróżować, bo byłam nieszczęśliwa. Nie czekam, aż moja podróż dobiegnie końca. Kocham moje życie, kocham poznawać nowych ludzi i ich kraje. Trudno mi będzie kiedyś wrócić do normalnego życia i do domowych pieleszy.

Podczas swojej podróży miała kilka niebezpiecznych sytuacji, przede wszystkim związanych z płcią przeciwną. Ale jednym ze sposobów na poradzenie sobie z nimi jest pierścionek, który zawsze ma przy sobie, tłumacząc, że ma narzeczonego. Podróżując woli mieszkać u tubylców, wtedy lepiej i dogłębniej poznaje kulturę danego regionu. 

Iris dodaje:

Wiele osób zastanawia się, czemu kobieta podróżuje sama. Dla mnie to idealne rozwiązanie, ponieważ nie muszę się do nikogo dostosowywać. Trudno byłoby znaleźć kogoś, kto oczekuje i chce tego samego, co ja. Jednak gdybym miała wybierać, wolałabym podróżować z kobietą.

​Co sądzicie o samotnym podróżowaniu?

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Rzymu do Bari, z Johannesburga do Kapsztadu oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Splitu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Frankfurtu, Okazje na loty w czerwcu, Okazje na loty na weekend z Gdańska, Wycieczki na wyspy włoskie, Okazje w sierpniu, bilety lotnicze z Gdańska Rębiechowo do Pizy, najtańsze bilety z Gdańska do Londynu, krajowe bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Poduszki/zagłówki podróżne, Zabezpieczenie bagażu, Bagaż Wizzair, Koce, poduszki, zagłówki i Na prezent.