Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Jak dojechać z lotniska w Madrycie do centrum?

Jak dojechać z lotniska w Madrycie do centrum?

Wybierasz się do Madrytu? Zastanawiasz się jak najszybciej i najtaniej dojechać do centrum miasta z lotniska? Pomożemy Ci dokonać wyboru.

Metro

Masz do wyboru 4 opcje. Najszybciej do miasta dotrzesz metrem. Wystarczy, że wsiądziesz do linii nr 8 i w 15 minut będziesz na stacji Nuevos Ministerios. Koszt takiej przejażdżki to 4,50 euro. Bilety można kupić w dedykowanych automatach. Jeśli podróżujesz z dużą liczbą bagaży, weź pod uwagę niedogodności z ich noszeniem: schody, progi, etc.

Autobus

Drugą opcją jest autobus. Spod lotniska odjeżdża kilka autobusów, które jadą do centrum Madrytu. Możesz skorzystać z komunikacji miejskiej, za którą zapłacisz 1,50 euro. Minusem tego rozwiązania jest miejsce docelowe - dojedziesz jedynie do przystanków Avenida de America (linia 200) lub Canillejas (linia 101), a nie do samego centrum. Możesz również pojechać autobusem Linea Express, który w 40 minut dowiezie Cię do centrum Madrytu za 5 euro.

Pociąg

Dobrym rozwiązaniem może być również skorzystanie z pociągu. Stacja znajduje się na poziomie -1 lotniska. Wystarczy, że wsiądziesz w wagon linii c1 i w ciągu 25 minut będziesz w centrum Madrytu. Koszt? 2,40 euro.

Taksówka

Drożej, ale wygodniej będzie skorzystać z taksówki. Za kurs w okolice centrum zapłacisz 20-30 euro, oczywiście cena waha się w zależności od godziny.

Fot. Shutterstock

Gdzie lecieć w październiku? 5 idealnych kierunków

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 350 Sprawdź