Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Najpiękniejsze laguny świata

Najpiękniejsze laguny świata

Widzieliście kiedyś "Błękitną lagunę"? Film z młodziutką Brooke Shields dorastającą na rajskiej bezludnej wyspie? Jeśli marzy Wam się przebywanie w równie niezwykłych warunkach, to zerknijcie koniecznie na poniższą listę niesamowitych lagun. Znajdziecie tu miejsca tak olśniewające, że aż nierzeczywiste. Może natchną Was do wyruszenia w kolejną wyprawę właśnie w poszukiwaniu którejś z nich? Jeśli tak, to niekoniecznie podeślijcie nam zdjęcia.

Laguna Phi Leh, Tajlandia

To jedno z tych miejsc, których nie sposób zapomnieć. Dno tej laguny kształtem przypomina serce. Znajduje się ona na wyspie Koh Phi Phi w Tajlandii. Rajskie widoki zostały wykorzystane w innym filmie, "Niebiańskiej plaży" z Leonardem DiCaprio.

Fot.: Shutterstock

Błękitna Laguna, Park Narodowy Akamas, Cypr

Nazwa zdradza wszystko. Niesamowicie błękitny odcień wody sprawia, że niewielka laguna stała się sławna na całym świecie. Jest to idealne miejsce do nurkowania. Woda jest tak przejrzysta, że bez problemu można zobaczyć znajdujące się głęboko dno.

Fot.: Shutterstock

Niebieska Laguna, Vang Vieng, Laos

Niebieski to dominujący kolor dla lagun i spora część z nich nosi nazwę któregoś z jego odcieni. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Niewielka laguna nie posiada przejrzystej wody, ale mleczny, jasnoniebieski kolor sprawia niesamowite wrażenie.

Fot.: Shutterstock

Laguna Giola, Tasos, Grecja

Jest to naturalnie wyrzeźbiona w skale laguna, wyglądająca jak basen. Nie ma do niej płaskiego zejścia, jeśli chcecie w niej popływać, musicie zeskoczyć ze skał wprost do wody.

Fot.: Shutterstock

Błękitna Laguna, Islandia

Ta laguna w dzisiejszym zestawieniu jest nietypową pozycją. Nie znajduje się na rajskich wyspach, czy tropikalnych krajach. Za to jako jedyna jest kąpieliskiem geotermalnym, więc temperatura wody nie stanowi problemu dla chcących zakosztować kąpieli.

Fot.: Shutterstock

Laguna Colorada, Boliwia

Tutaj nie uświadczycie błękitu, chyba że na niebie. Laguna Colorada jest bordowa, a momentami wściekle czerwona. Jest to fragment słonego jeziora, zasiedlonego przez wytwarzające właśnie taki kolor glony. To miejsce jest często odwiedzane przez flamingi, co daje świetne zestawienie kolorystyczne.

Fot.: Shutterstock

Laguna Kryształowa, wyspa Comino, Malta

To bajkowe miejsce zawdzięcza swoją nazwę olśniewająco czystej wodzie. Nie ma na niej plaży, dlatego do wody można skakać z pokładu łodzi. Idealne miejsce do snorkelingu.

Fot.: Shutterstock

Nawigacja dodatkowa