Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Wenezueli

Znajdź nas w social mediach

wenezuela
Wodospad Salto Angel w Wenezueli
Fot. SXC

Wyspa Margarita

Margarita to koktajl alkoholowy robiony na bazie tequili, likieru typu triple sec i soku z cytryny lub z limetki. Równie "wystrzałowa" jak ten drink jest aktywna sejsmicznie wyspa Margarita o powierzchni 1150 km kw., która tak naprawdę jest wierzchołkiem częściowo wyłaniającego się łańcucha górskiego, równoległego do wybrzeża Wenezueli. Wyspę otacza Morze Kaspijskie, popularne miejsce wypoczynku wśród Europejczyków. Warto dodać, że na odgałęzieniu obok wyspy, już na kontynencie, znajduje się najstarsze osadnictwo europejskie w południowej Ameryce - Cumana. Wyspa Margarita dla turystów to przede wszystkim znakomite plaże oraz czyste morze - świetna oferta wypoczynku dla całej rodziny.

Lądowo-morski Park Narodowy Mochima

Park położony jest w stanie Anzoategui. Składa się z wielu mniejszych wysepek należących do terenów parku. Wybrzeże Karaibskie Wenezueli w tym rejonie pokrywają zarośla krzewów ciernistych. Zachodnią część parku zajmują schodzące do morza góry Turimquire, formujące olbrzymie klify.

 

Zatoka Wenezuelska

Łączy się wąskim przesmykiem z jeziorem Maracaibo. Na południowy-zachód od Zatoki Wenezuelskiej leży kolumbijski, górzysty półwysep Guajira, rozciągający się na długości 129 km. Po wschodniej stronie znajduje się półwysep Paraguaná o podobnym ukształtowaniu terenu, a na zachód od półwyspu Guajira wznoszą się góry Sierra Nevada de Santa Marta.

Salto del Angel

Najwyższy wodospad na świecie, na rzece Corrao, którego woda spada kilkoma kaskadami. Najdłuższy pojedynczy uskok sięga 807 metrów, a całkowita wysokość wodospadu wynosi prawie kilometr, dokładnie 979 metrów. Aby zobaczyć wodospad, trzeba wybrać się na zorganizowaną wyprawę do niedostępnej wenezuelskiej dżungli. Pierwsza relacja o wodospadzie pochodzi z 1910 r. od Ernesto Sanchez la Cruz, lecz to amerykański pilot, Jimmy Angel, zwrócił nań uwagę całego świata. Oblatywał on tamtejsze tereny w poszukiwaniu złota i dojrzał wodospad z powietrza. Później wodospad nazwano jego imieniem: po hiszpańsku "Salto del Angel". Przez długi czas wodospad w głębi dżungli dostępny był dla nielicznych i do dziś najprostszym sposobem dotarcia do niego jest droga powietrzna. Sława wodospadu przyspieszyła rozwój ośrodków turystycznych w okolicy.

Los Roques

Jest archipelagiem niemal 300 wysp. Ich teren zajmuje park narodowy założony w 1972 roku. El Gran Roque jest jedyną na stałe zaludnioną wyspą, a inne ważniejsze wyspy to: Francisqui, Nordisqui, Madrisqui i Crasqui. Turyści docenią możliwości pływania, nurkowania oraz wędkowania.

Miss Świata

Wenezuela może pochwalić się największą liczbą tytułów Miss World i Miss Universe. Niektórzy twierdzą, że jej mieszkańcy mają obsesję na punkcie piękności i dbania o wygląd. Wenezuelczycy to najwięksi konsumenci kosmetyków i środków pielęgnujących w Ameryce Łacińskiej. W kraju tym odbywają się liczne konkursy piękności, również pokazy dla mężczyzn - Handsome Mister.

Barquisimeto

Jedna z najstarszych hiszpańskich osad. W tej chwili jest jednym z czterech największych miast w Wenezueli. Stanowi połączenie kolonijnej przeszłości z nowoczesnością. W 1812 roku trzęsienie ziemi niemal zmiotło miasto z powierzchni Ziemii, ale w szybkim czasie udało się je odbudować. Centrum miasta jest bardzo stylowe. Znajduje się tam plaża i pomnik Bolivara. Warte zobaczenia są: nowoczesna katedra, Pałac Miejski i Muzeum de Barquisimeto, w którym wystawiane są kolekcje związane z historią miejsca.

Puerto La Cruz

Jeden z największych ośrodków turystycznych w kraju. Tutaj znajduje się wszystko: od luksusowych hoteli, eleganckich dzielnic i bogatych centrów handlowych, po ciasne uliczki. W Puerto La Cruz turysta odnajdzie wiele przyjemności. Spacer po Paseo Colan w pełnym słońcu dostarczy niezapomnianych wrażeń. Spędzenie wieczoru w restauracji przy słynnym empanadas to naprawdę coś wspaniałego. Podczas zwiedzania miasta konieczne trzeba odwiedzić Park Narodowy Mochima, gdzie znajduje się imponująca liczba małych wysepek z białymi plażami.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!