Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Maracaibo

Znajdź nas w social mediach

maracaibo
Maracaibo
Fot. SXC

W Wenezueli najniższe temperatury występują na ośnieżonych szczytach Andów, osiągając średnią wartość poniżej 0°C, najwyższe zaś panują w miastach, takich jak Maracaibo, gdzie sięgają 38°C. Maracaibo jest miastem z najwyższymi średnimi temperaturami w Wenezueli. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi tutaj 29°C. Nie bez powodu zatem Wenezuelczycy nazwali tę część swojego kraju "ziemią ukochaną przez słońce" (La Tierra del Sol Amada).

Miasto zostało założone w 1529 roku nad zachodnim brzegiem jeziora Maracaibo pod nazwą Nueva Zamora i było ośrodkiem kolonizacji okolicznych terytoriów. Do czasu odkrycia złóż ropy naftowej w 1917 miasto i port miały raczej drugorzędne znaczenie. Od początków XX wieku Maracaibo w ciągu kilkunastu lat radykalnie zmieniło swoje oblicze, stając się największym ośrodkiem wydobycia ropy naftowej w Wenezueli i całej Ameryce Południowej.

 

Maracaibo leży w północno-zachodniej Wenezueli, nad cieśniną łączącą jezioro Maracaibo z Zatoką Wenezuelską (Morze Karaibskie). W mieście pełniącym funkcję stolicy stanu Zulia mieszka ponad 2 miliony mieszkańców, co stanowi 11% ludności kraju.

Maracaibo to także wielki ośrodek przemysłowy kraju, nie tylko za sprawą bogatych złóż ropy naftowej. Istnieje tu silnie rozwinięty przemysł chemiczny (szczególnie petrochemia), włókienniczy oraz spożywczy. Poza tym przemysł metalowy, maszynowy, odzieżowy, drzewny i materiałów budowlanych. Nad morzem zbudowano największy w kraju port naftowy.

W ostatniej dekadzie, z powodów politycznych, ekonomicznych i kulturalnych, bardzo wielu mieszkańców Wenezueli przeprowadziło się z terenów rolniczych, ale również ze stolicy Caracas, do Maracaibo. Uważają oni, że to drugie posiada wszystkie dobre strony Caracas (szkoły, uniwersytety, nocne kluby, dyskoteki, opiekę zdrowotną), a ponadto pozbawione jest minusów, które występują w stolicy - przede wszystkim korków, zanieczyszczenia i przestępczości.

Oryginalna architektura Maracaibo wraz z alejkami obsadzonymi wysokimi palmami, domkami w kolonialnym stylu oraz gościnnością i temperamentem tutejszych mieszkańców gwarantuje wspaniałe wakacje.

W Maracaibo znajduje się międzynarodowy port lotniczy La Chinita. Łączy on stolicę stanu Zulia z: Arubą, Bogotą, Barranquillą, Cartageną, Curaçao, Miami i Panamą.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!