Treść strony

zwiedzanie-urugwaju

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Urugwaju

Znajdź nas w social mediach

plaza
Urugwaj to nie tylko wspaniałe zabytki, ale także piaszczyste plaże
Fot. jikadu

Colonia del Sacramento

Szczególnie polecanym miejscem dla turystów jest Colonia del Sacramento. Historyczna dzielnica tego najstarszego miasta w kraju (data powstania to 1680 r.) znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Turyści przebywający w Colonii del Sacramento mogą poczuć tu wyjątkową atmosferę. Zachowały się w mieście bowiem pozostałości murów obronnych, ruiny pochodzącego z XVII w. klasztoru św. Franciszka oraz niektóre z dawnych ulic.

Montevideo

Obowiązkowym punktem każdej wycieczki powinna być stolica Urugwaju – Montevideo. W Pocitos - jednej z dzielnic – znajduje się bulwar. Dzięki temu, że położony jest on wzdłuż wybrzeża zyskujemy niesamowity widok połączonych ze sobą plaż w środku miasta. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest wzgórze Cerro de Montevideo. Znajduje się tu punkt widokowy na stolicę Urugwaju, który robi niesamowite wrażenie – szczególnie nocą. Schodząc ze wzgórza warto również przystanąć na moment przy Fortaleza del Cerro, ostatnim urugwajskim budynkiem wybudowanym przez Hiszpanów.

Urugwajska Riviera

Ten rodzaj urugwajskich atrakcji przeznaczony jest dla wielbicieli gorących klimatów. Piaszczyste plaże, lazurowy odcień oceanu i różnorodna roślinność to skrótowy obraz bogactwa krajobrazu. To kilkunastokilometrowy odcinek wybrzeża Atlantyku z przyjemnymi, piaszczystymi plażami, zatokami i pokrytymi bogatą roślinnością wzgórzami. Popularną miejscowością turystyczną jest Piriapolis. W sezonie ściagają tam tłumy złaknionych słońca turystów. Piriapolis to miejsce idealne dla całych rodzin. Cechują je bowiem rozległe plaże i stosunkowo płytkie wody.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź