Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat doświadczenia
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do TokioOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Zwiedzanie Tokio

shibuya
Tokio-Plac przed stacja metra Shibuya
Fot. michaelvito

Ogrody cesarskie

Jest to obowiązkowy punkt podczas pobytu - piękny, zadbany park, istniejący pierwotnie tylko dla radości cesarza, obecnie w dużej części udostępniany gościom położony wśród wysokościowców. Zachwyca spokojem i ciszą. Jest to oaza w środku miejskiej dżungli. Możemy tu podziwiać kształtowane od stuleci japońskie sosny bonzai o niekiedy bardzo fantazyjnych kształtach. Nigdy nie przekraczają wysokości 3 metrów. Nie mogą one bowiem zasłaniać murów Pałacu Cesarskiego. Całość terenów cesarskich jest dodatkowo otoczona fosą. Wstęp do ogrodów raz w tygodniu jest bezpłatny.

Plac przed stacją metra Shibuya

Jeden ze znaków rozpoznawczych Tokio, pojawia się właściwie we wszystkich zachodnich filmach, których akcja toczy się w tym mieście. Jest kwintesencją ruchliwego tłumu, który zaludnia stolice każdego dnia. Skrzyżowanie trzech ulic z mnóstwem przejść dla pieszych, które wytyczone są zarówno dookoła jak i po przekątnych. Plac otoczony jest wysokimi budynkami ze szkła i stali. Elewacje wypełnione są przez ogromne telebimy, neony i reklamy. Na lewo od wyjścia ze stacji ustawiono posąg psa ze spiżu, który stał się popularnym miejscem spotkań, głównie młodych Japończyków.

Park Ueno

Oprócz Pałacu Cesarskiego to jedyna wyspa zieleni zlokalizowana w centrum Tokio. Na terenie parku lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się m.in.: Tokijskie Muzeum Narodowe, ogród zoologiczny, liczne rzeźby, pawilony, wystawy i świątynie.

Tokijskie Muzeum Narodowe

Umiejscowione w parku Ueno budynki Tokijskiego Muzeum Narodowego mieszczą w sobie różne ekspozycje dotyczące ogólnie rzecz ujmując sztuki azjatyckiej, Japonii oraz wykopalisk archeologicznych. Muzeum zajmuje 5 budynków i nawet pobieżne zwiedzenie wszystkich wystaw może zająć cały dzień.

Świątynia Meiji-jingu

Drewniany kompleks świątynny i parkowy wzniesiony ku czci cesarza i cesarzowej Meiji. Prosty i surowy, bez ozdobników, jednak piękny ze względu na szlachetnie linie architektury. Prowadzący doń mostek Harajuku uważany jest natomiast za miejsce kultowe ze względu na możliwość obserwacji niesamowitych kostiumów i charakteryzacji młodych Japończyków odreagowujących uniformizację ubioru.

Świątynia Senso – ji

Jedna z najaktywniej działających w Japonii świątynia buddyjska. Jest ona również jedną z najstarszych w samym Tokio. Świątynia znajduje się w starej dzielnicy miasta Asakusa, gdzie można jeszcze czasem poczuć atmosferę dawnej Japonii.

Świątynia Ueno Toshouguu

Jedna z niewielu naprawdę starych świątyń w Tokio, zlokalizowana w dzielnicy Ueno. Powstała w XVII wieku, wzniesiona na początku szogunatu ku czci shoguna Tokugawy Ieyasu. Znajduje się w niej ok 200 kamiennych latarni.

Generalnie w Tokio na każdym kroku można natknąć się na mniejsze i większe świątynie buddyjskie lub szintoistyczne. Dodatkowo każda z dzielnic Tokio ma swoją określoną specyfikę i własne atrakcje turystyczne.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa