Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do TokioOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Kraków (KRK) Baliceod 2531Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 2532Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 2577Wybierz
 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 2632Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 2757Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 2773Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 2773Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 2791Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 2996Wybierz
więcej

Treść główna

Ciekawostki o Tokio

Znajdź nas w social mediach

tokio_tower
Tokio- Tokio Tower
Fot. themonnie

Megalopolis, jakie rozrosło się wokół stolicy Japonii zamieszkuje obecnie ok. 35 mln osób, czyli niewiele mniej niż na całym terytorium Polski! 23 dzielnice wchodzące w skład miasta skupiają około 8,5 miliona ludzi – czyli 5 razy tyle co Warszawa!

Zamek Edo, będący siedzibą rodu Tokugawa zbudowany został się około XV wieku. W okresie szogunatu (lata 1603-1868), kiedy dynastia, będąca jego właścicielem zdobyła władzę w kraju, Edo stało się faktyczną stolicą przejmując obowiązki i przywileje po Kioto. W XIX roku, gdy władze w Japonii odzyskał ród cesarski, dwór i administracja zostały oficjalnie przeniesione do Edo. Nazwę miasta zmieniono na Tokio, co oznacza "wschodnia stolica".

Ciekawostki

 • Znaczenie nazwy
  Tokyo - „wschodnia stolica”
 • Cykliczne imprezy
  Hanabi Taikai – lipiec, pokaz sztucznych ogni, którego tradycja sięga 1773 roku, Tokio Festiwal – październik, święto miasta
 • Atrakcje turystyczne
  Zamek Edo, plac przed stacją metra Shibuya, pomnik psa Hachiko, mostek Harajuku, świątynia Meiji-jingu, targ rybny Tsukiji
 • Naj...
  Megalopolis wokół Tokio liczy około 35 milionów mieszkańców, 23 dzielnice miasta to około 8,5 miliona ludzi (5 razy tyle co Warszawa), transport szynowy w aglomeracji przewozi dziennie około 6 milionów pasażerów, w Tokio kręcony był film "Między słowami" ("Lost in Translation")

Przed stacją metra Shibuya znajduje się jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta – ogromne, wielokierunkowe skrzyżowanie, gdzie tłumy Japończyków nieustannie gdzieś się śpieszą – właściwie każdy zachodni film kręcony w Tokio ma jakieś ujęcia z tego miejsca. Przy stacji znajduje się pomnik japońskiego idola- psa Hachiko, który odprowadzał na stację swego pana, a później wiernie czekał na jego powrót. Gdy właściciel zmarł, jego pies nadal przychodził w to miejsce przez 11 lat! Tokijczycy postanowi go uczcić. Obecnie spiżowa figurka jest ulubionym miejscem spotkań młodych Japończyków.

Mostek Harajuku prowadzący do Świątyni Meiji-jingu uważany jest natomiast za miejsce kultowe ze względu na możliwość obserwowania niesamowitych kostiumów i charakteryzacji młodych Japończyków, odreagowujących nieznośną uniformizację ubioru (również on często pojawia się w kinowych produkcjach Zachodu jako symbol nowoczesnej, niesamowitej Japonii).

Tokijski transport szynowy (metro i kolej) przewozi dziennie około 6 milionów pasażerów (dla porównania wszystkie pociągi w Polsce przewożą około 220 milionów pasażerów rocznie). W samym Tokio w trzech dzielnicach centralnych codziennie pojawia się w pracy ponad 2,6 milionów ludzi dojeżdżających z przedmieść. Transport szynowy jest najbardziej powszechnym sposobem przemieszczania się w Japonii i mimo tak ogromnego natężenia ruchu spóźnienia wszystkich pociągów w kraju rocznie wynoszą zaledwie kilka minut.

W Tokio istnieje specjalna firma zajmująca się nietypowym sposobem odstresowania. Japonia jako jeden z najbardziej zapracowanych krajów na świecie potrzebuje również ekstremalnych sposobów rozładowywania napięcia – tak oto w miejscu o nazwie "The Venting Place" każdy chętny doskonale zabezpieczony, w komfortowych warunkach może...tłuc talerze! Do woli. Nie ma ograniczeń, a klient ma zapewnioną profesjonalną obsługę i bezpieczeństwo. Idylla po prostu!

W Tokio kręcony był film "Między słowami" ("Lost in Translation") jeden z najlepszych filmów 2004 roku, który telewizja Channel 4 umieściła na swojej liście filmów, które trzeba zobaczyć przed śmiercią . Obecnie w hotelu Park Hyatt, gdzie go nagrywano można wykupić specjalny pakiet tematyczny - kosztuje on 380 tysięcy jenów. W cenę wliczone jest 5 noclegów oraz odwiedzanie miejsc związanych z filmem.

W Tokio znajduje się stalowa wieża o wysokości 333 metrów, która często porównywana jest do wieży Eiffela z Paryża, nie bez powodu zresztą... Na wysokości 150 i 250 metrów znajdują się platformy widokowe.

W mieście znajduje się również ogromny targ rybny Tsukiji, gdzie przeładowuje się około 40 % ryb jadanych w całej Japonii, w tym 90 % tych, które trafiają później na stoły w domach mieszkańców stolicy.

W ogóle stolica Japonii przoduje, jeśli chodzi o handel właściwie wszystkim, w tym tak niesamowitymi rzeczami jak: plastikowe atrapy jedzenia na wystawy do restauracji, kompletne stroje bohaterów kultury masowej dla dorosłych, miecze katana o milionie warstw, czy ręcznie malowane, haftowane i szyte kimona. A wszystko to za ceny, które zwalają z nóg.

Chesz wybrać się na niesamowite, szalone zakupy do jednej z modnych dzielnic Tokio? Może interesuje Cię niekończący się tłum na ulicach, albo chcesz doświadczyć wschodniej mentalności i unikatowej kultury Japonii na własnej skórze? Każdy z tych celów osiągnąć możesz dzięki naszej atrakcyjnej ofercie na tanie bilety lotnicze do Tokio. Nasza nowoczesna wyszukiwarka lotów pozwoli Ci znaleźć doskonałe połaczenia lotnicze do Tokio w najniższych cenach

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!