Treść strony

zwiedzanie-sudanu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Sudanu

Znajdź nas w social mediach

Sudan
Fot. Sxc.hu

Sudan stanowi cel turystyczny bardziej ambitnych i odważnych podróżników, głównie ze względu na sytuację gospodarczą i polityczną kraju. Infrastruktura turystyczna nie jest tu dobrze rozwinięta. Jest to jednak państwo o niesamowitych rozmiarach, zróżnicowane pod względem etnicznym, zamieszkałe przez przyjaznych i otwartych ludzi. Mieszkańcy tego pięknego kraju chętnie zapraszają turystów do domów i proponują wspólne posiłki, które umilają opowieściami o swojej kulturze. Sudan jest wymarzonym miejscem dla osób gotowych na wyznaczanie nowych, niebanalnych szklaków turystycznych i poznawanie kultury mieszkańców odwiedzanych miejsc dosłownie od kuchni, nie z bezpiecznej odległości hotelowego basenu. Będąc w tym kraju, najlepiej jest zatrzymać się w jego stolicy, która oferuje wiele atrakcji.

Muzeum Narodowe w Chartumie

Chartum to stolica Sudanu, ośrodek przemysłowy i kulturalny. Miasto położone na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych, między Nilem Białym a Błękitnym. Muzeum Narodowe wybudowane się w stolicy Sudanu powstało w 1971roku. Jego pokaźne zbiory stanowią najważniejszą kolekcję w całym kraju. Eksponaty muzealne pochodzą z różnych epok. Są to w głównej mierze wyroby ceramiczne oraz szklane, a także malowidła ścienne, które zostały przeniesione ze zniszczonych kościołów. W ogrodzie muzeum zrekonstruowane zostały dwie świątynie egipskie z czasów Faraona Totmesa III i królowej Hatszepsut.

Wyspa Tuti

Wyspa w kształcie księżyca, usytuowana w zbiegu dwu gałęzi Nilu. Idealne miejsce na długie spacery pośród nawadnianych pól. Na wyspę można dostać się jedynie za pomocą promu. Otaczają ją trzy miasta: Chartum, Omdurman i Północne Chartum powszechnie znane jako Bahri. Na wyspie znajduje się tylko jedno małe miasteczko, które zostało odkryte w XV wieku.

Port Sudan

Założony przez Brytyjczyków w 1909 roku jako stacja końcowa linii kolejowej łączącej Morze Czerwone z Nilem. Największy port rybacki i handlowy kraju zachęca pięknymi plażami i możliwością nurkowania. Ponadto umożliwia turystom przedostanie się drogą wodną do Arabii Saudyjskiej. Szczególnie zainteresowani takim połączeniem są turyści, którzy pragną odwiedzić Mekkę.

Kassala

Miasteczko położone w północno-wschodnim Sudanie w pobliżu granicy z Erytreą, ośrodek handlowo-usługowy.  Na obrzeżach tego urokliwego miasta, w namiotach z koziej skóry żyje koczownicze plemię Rashaida. Lud ten zajmuje się przede wszystkim hodowlą wielbłądów oraz kóz. Kassala stanowi częsty cel podróży poślubnych sudańskich nowożeńców.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź