Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do San JoseOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 2444Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3590Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 4478Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 4741Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie San Jose

Znajdź nas w social mediach

sanjose1
Park w San Jose
Fot. GoGap

La Sabana

La Sabana to największy park w San Jose. Dawniej znajdowało się tu lotnisko, jednak rozrastanie się miasta zmusiło władze do znalezienia większego obiektu. W miejscu byłego terminalu lotniczego można dzisiaj znaleźć Muzeum Sztuki Kostarykańskiej. La Sabana jest obecnie miejscem spacerów, rekreacji i wypoczynku mieszkańców miasta i turystów. Park jest atrakcyjnym punktem miasta dla wszystkich miłośników sportu. Można w nim spotkać grających w piłkę nożną, siatkówkę, tennisa... Są tutaj także specjalne trasy dla fanów joggingu. Potrzebujący adrenaliny wybiorą zapewne kolejkę tyrolską. Dla nieco bardziej leniwych również znajdą się tu atrakcje - istnieje możliwość wynajęcia osła lub konia i przemierzenia parku na ich grzebiecie.

Inne parki

Najbardziej znane to Parque Espana i Parque Morazan. Ten pierwszy nie należy do największych, jednak często odbywają się tu imprezy kulturalne, zwłaszcza koncerty. W parku znajduje się Muzeum Sztuki Współczesnej i Designu, gdzie na turystów czekają efektowne wystawy. Jeśli ktoś zapragnie zabrać dla siebie "trochę" sztuki, może odwiedzić alejkę Ñ, gdzie swoje prace prezentują i wystawiają na sprzedaż młodzi artyści. W nieco większym parku Morazan położona jest Templo de Musica – różowa konstrukcja, w której często można wysłuchać ciekawych przemów lub koncertów.

Muzeum Narodowe

W tym obiekcie możemy zapoznać się z barwną kostarykańską historią. Jest tu wiele wystaw i eksponatów, które muzeum stara się przedstawić w interesujący sposób. Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. zrekonstruowane wioski prekolumbijskie, fascynujące przykłady niezwykłych możliwości ówczesnych rzemieślników – arcydzieła ze złota i nefrytu. Wędrówka po muzeum kończy się w pomieszczeniu z portretami prezydentów Kostaryki. W Tajemniczym Ogrodzie można obejrzeć najpiękniejsze gatunki motyli spotykanych w kraju.   

Muzeum Złota

W muzeum tym znajduje się jedna z największych kolekcji złota i wyrobów z tego kruszca. Eksponaty, których jest ponad 2 tysiące, pochodzą z czasów prekolumbijskich, z obu Ameryk. Muzeum jest położone pod Placem Kultury i składa się z trzech poziomów. W jednej z wygospodarowanych sal znajduje się Muzeum Numizmatyki. Zbiory, które można tutaj obejrzeć, należą do Banku Centralnego.

Wodospad La Paz

Jego nazwa z hiszpańskiego oznacza: „pokój”. Wodospad, choć jest położony w pewnej odległości od San Jose, stanowi obowiązkowy punkt programu dla większości zwiedzających. Oprócz samego wodospadu turyści mogą odwiedzić także ogrody i park, stanowiący dom dla ciekawych gatunków fauny. W pobliżu istnieje też możliwość zanocowania w hotelu. La Paz ucierpiał w wyniku trzęsienia ziemi ze stycznia 2009.

Katedra

Interesująca neoklasyczna budowla. Została zbudowana w 1871 roku, konieczna była jednak jej renowacja w latach 90, aby usunąć skutki trzęsienia ziemi. Z zewnątrz katedra nie prezenuje się okazale, znacznie ciekawiej przedstawia się jej wnętrze. Płaskorzeźby obrazują drogę krzyżową, a witraże – różnych świętych. W ogrodach zaś miłe zaskoczenie o patriotycznym wydźwięku – marmurowy pomnik Jana Pawła II, zaprojektowany przez Jorge Jiméneza.

Plac Demokracji

Jedno z ważniejszych miejsc w mieście. Budowę zlecił prezydent Oscar Arias z okazji rocznicy 100 lat demokracji. Najbardziej widocznym punktem placu jest pomnik José "Don Pepe" Figueresa - trzykrotnie wybieranego prezydenta i przywódcy rewolucji z 1948 roku. Na znajdujących się na placu stoiskach można kupić pamiątki z Kostaryki.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!