Treść strony

zwiedzanie-paragwaju

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Paragwaju

Znajdź nas w social mediach

Fot. Sxc.hu

Ten kto dotrze do tego urokliwego nizinnego kraju Ameryki Południowej w celach turystycznych, na pewno będzie zainteresowany dłuższym pobytem w stolicy - Asuncion. Jest to miasto gdzie skupia się zarówno kulturalne, polityczne, jak i biznesowe centrum kraju. Odwiedzających, którzy zaliczają się do grona tzw. hipsterów, zapewne zainteresuje się pokaźną liczbą zabytkowych budowli, w okolicach których czuć oddech historii Paragwaju.

Asuncion

Jeżeli znajdziemy się w Asuncion, koniecznie wybierzmy się na lokalny rynek, odwiedźmy Muzeum Kolonializmu i Mercado Quarto. Majestatycznym obiektem jest pałac prezydencki, chociaż do rozmachu paryskiego Wersalu mu daleko. Poradniki turystyczne i lokalni przewodnicy zapewne będą nas jeszcze namawiali na wizytę w willi, należącej dawniej do lokalnych potentatów, rodziny Lopez. Imieniem seniora rodu, nazwany jest też podmiejski park, z którego widać panoramę całego miasta.

Wodospady Iguazu

Kolejnym, kultowym wręcz miejscem do odwiedzenia dla turystów podróżujących po Paragwaju będą Wodospady Iguazu, mieszczące się w okolicach "miasta na wschodzie"- Ciudad del Este. Rejony wodospadów (bo jest ich więcej niż jeden), to piękna okolica, zagospodarowana pod kątem turystów. Z licznych punktów widokowych, restauracyjek, balkonów, można obserwować rozciągające się nad taflą wody tęcze lub podziwiać technologiczne arcydzieło - elektrownie wodną Itaipu, zaliczającą się do jednych z najokazalszych na świecie. Największym wodospadem jest Salto Monday

Bazylika Caacupe, Jaguaron i miasta San Bernardino oraz Aragua

Poza sławetnymi i majestatycznymi wodospadami Iguazu, turyści chętnie pielgrzymują do świętego miejsca - Bazyliki Caacupe, łączonego z Cudowną Madonną. Jeżeli natomiast wciąż nam mało obiektów sakralnych do zwiedzania (chociaż tych nam w kraju akurat nie brakuje), polecamy wizytę w kościele Franciszkanów w Jaguaron. Jeżeli natomiast nie zależy ci na tłoku i oczekujesz spokojniejszego pobytu w Paragwaju, warto zainteresować się ośrodkami wypoczynkowymi w okolicach miast San Bernardino (przepiękne okolice jeziora) lub Aragua.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź