Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Panamy

Znajdź nas w social mediach

Fot. Sxc.hu

Stolicą państwa Panama, jest miasto Panama i to właśnie stolica powinna być pierwszym punktem na naszej turystycznej mapie atrakcji. Znajdziemy tutaj typowe dla stolicy, nowoczesne budownictwo (w tym wyróżnia się dystrykt Punta Paitilla), biznesowe centra mieszczące lokalne firmy i korporacje, ale i także wartą odwiedzin zabytkową Casco Vieja. Z powodu tego kontrastu ukształtował się podział na Starą Panamę i Nową Panamę.

Miasto Panama

Najstarszą częścią miasta Panama jest Casco Antiguo. Wpisana na listę światowego dziedzictwa narodowego Unesco, kusi antycznymi kościółkami, kamiennymi alejkami i historycznymi pomnikami. Amatorzy fotografii i majestatycznych budowli, obowiązkowo powinni odwiedzić prawie 400-letnią Katedrę Narodową. Wartym odwiedzenia miejscem jest także inny zabytek sakralny, Kościół Santo Domingo (Nie mylić ze stolicą Dominikany). Słynny jest także Teatr Narodowy oraz Pałac Prezydencki. 

Kanał Panamski

Życie w Panamie kręci się wokoło Kanału Panamskiego. Popularnym miejscem jest Strefa Kanału Panamskiego (Zona del Canal de Panamá), skąd można obserwować przepływające po kanale masywne tankowce. W samym mieście Panama znajduje się także wielkie muzeum, poświęcone oczywiście Kanałowi Panamskiemu.

Archipelagi Bocas Del Toro, De San Blás, Santa Catalina

Fot. Sxc

Kto jest zainteresowany bardziej relaksacyjną turystyką po Panamie, powinien wybrać się na Archipelag Bocas Del Toro. Gorące, piaszczyste plaże, świetne rejony do surfingu, oglądania świata podwodnego i rozbudowanych raf koralowych, a na dodatek potęgująca to wszystko rajska atmosfera. Takich niebiańskich miejsc, jest więcej w Panamie: Wyspa Taboga, bajeczny Archipelag De San Blás, Santa Catalina....

Kultura Panamy

Fot. Sxc.hu

Turyści którzy chcą się zapoznać z kulturowym dobytkiem Panamy, powinni udać się do miasta Los Santos lub na Półwysep Azuro, gdzie tradycja kulturowa hiszpańskich korzeni Panamy, miesza się z indiańską społecznością. Bardziej zaawansowani globtroperzy, szukający dzikich i dziewiczych rejonów, zainteresują się przepięknymi Parkami Narodowymi - Darien, Coiba, Volcán Barú oraz Międzynarodowym Parkiem La Amistad. Na przykład, w samym tylko Parku Narodowym Darien możemy zapoznać się z mnogością dziki gatunków zwierząt oraz bujnej roślinności dżungli. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!