Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do NigeriiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Lagos (LOS) Murtala Mohammed Int. Apt.od 3859Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Nigerii

Znajdź nas w social mediach

Lagos

Najważniejszy ośrodek handlu i gospodarki w Nigerii. Zarazem jest także największym miastem: żyje tu prawie 10 milionów ludzi. Do 1991 roku Lagos spełniało rolę stolicy kraju, później jednak zdecydowano na przeniesienie jej do Abudży z racji przeludnienia Lagos. Wciąż jest jednak jedną z większych atrakcji dla podróżników, choć trzeba włożyć trochę wysiłku, by poznać je od najlepszej strony. Baza turystyczna nadal nie stoi jeszcze na takim poziomie, na jakim powinna się była znaleźć już dawno. Co ciekawe, ilu Nigeryjczyków, tyle opinii o dawnej stolicy. Mówi się, że albo się ją kocha, albo nienawidzi. Lagos rzeczywiście jest pełne kontrastów, zarazem pełne uroku oraz odstręczające z racji wysokiego poziomu przestępstw i biedy. Jest tu rzecz jasna dużo barów, pubów i serwujących dania najróżniejszych kuchni restauracji, jak przystało na wielką metropolię. Turyści którzy chcą zrobić zakupy powinni być zadowoleni; jest tu wiele centrów handlowych i sklepów. Także ci, którzy chcieliby poznać tajniki nigeryjskiej kultury będą mieli wiele miejsc do odwiedzenia. W Lagos jest sporo muzeów. Do najbardziej znanych należy Centrum Afrykańskiej Sztuki i Cywilizacji, w którym oprócz biblioteki i archiwów możemy obejrzeć zmieniające się wystawy. Oprócz tego w mieście jest sporo galerii sztuki, a najbardziej godne polecenia to Narodowa Galeria Rzemiosła oraz Narodowa Galeria Sztuki Współczesnej. Z racji położenia na wybrzeżu Lagos oferuje także piaszczyste plaże, choć najlepsze znajdują się w pewnej odległości od centrum. Na plażach często organizowane są koncerty i festiwale.

Kano

Jedno z nigeryjskich miast o najstarszych korzeniach. Ta metropolia liczy sobie ponad tysiąc lat, a zamieszkują ją głównie ludzie z plemienia Hausa. Niezwykle ważna jest dla nich tradycja i historia, dzięki czemu w Kano możemy z bliska przyjrzeć się nigeryjskim zwyczajom. Hausa są muzułmanami, dlatego w Kano uwagę przyciąga między innymi ciekawy meczet o dwóch minaretach leżący w centrum miasta. W pobliżu meczetu leży pałac emira, częściowo otwarty dla zwiedzających. Turyści mogą też obejrzeć pozostałości miejskich umocnień wraz z bramami wjazdowymi. Miejscowa ludność nie potraktowała ich niestety łaskawie, rozbierając stare konstrukcje i używając zdobycznego budulca jako materiału na budowę własnych domów. Chcąc w pełni poczuć klimat nigeryjskiej metropolii warto wstąpić na targowisko Kurmi. Wśród setek straganów i przekrzykujących się sprzedawców możemy znaleźć ciekawą pamiątkę z wyjazdu.

Skała Olumo

W rankingu nigeryjskich atrakcji turystycznych plasuje się bardzo wysoko. Pod Olumo wyrasta Abeokuta - miasto, którego nazwa oznacza: „pod skałą”. Osadnicy przybyli tu w 1825 roku, uciekając przed łowcami niewolników. Skała dała im schronienie. Trzy lata temu nadano Olumo nowego blasku, budując muzeum, restaurację i fontannę. Na skałę prowadzą wykute w kamieniu schody, co nieco ułatwia wspinaczkę. Dopiero końcowy etap wędrówki może być nieco bardziej wymagający. Z Olumo rozciąga się przepiękny krajobraz, a dodatkową atrakcją są natomiast naskalne rysunki.

Yankari

To park narodowy, będący zarazem pierwszym obszarem objętym ochroną w Nigerii. Wstęp do parku jest płatny, ale opłata wydaje się naprawdę niska w zamian za możliwość obejrzenia słoni, lwów i antylop w ich środowisku naturalnym. Nie tylko te zwierzęta możemy spotkać na 2,2 tysiąca kilometrów kwadratowych powierzchni parku. Są tu także krokodyle, hipopotamy i bawoły. Dodatkową atrakcją dla turystów są gorące źródła Wikki.

Cross River

To kolejny obszar chroniony w Nigerii. Rozciąga się przy granicy z Kamerunem, w południowo – wschodniej części kraju. Większą część tego obszaru pokrywa las tropikalny. Warunki pogodowe mogą być niezbyt sprzyjające dla przeciętnego turysty: pora deszczowa trwa tutaj nawet ponad 9 miesięcy, od marca do listopada! Spora część parku wciąż jest nieodkryta przez badaczy, ale wiadomo, że żyje tu dużo gatunków ptaków. Zarejestrowano już ponad 350 różnych ich odmian, a ocenia się, że jest ich jeszcze wiele. Oprócz ptaków możemy obserwować także szympansy, pawiany, goryle czy leopardy. Dla doświadczonych podróżników udostępniono dwa obozy w Cross River. Można w nich przenocować w namiocie i skorzystać z kuchni polowej, nie ma niestety prądu.

Port Harcourt

Nazywany czasem także „Miastem Ogrodów”, leży pośród lasów tropikalnych. Będąc w mieście koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Miejskie, z imponującą kolekcją afrykańskich masek. Turyści często przychodzą także na targowiska, pełne ciekawych wyrobów lokalnych.

Niger

To właśnie w Nigerii znajduje się delta Nigru, trzeciej pod względem długości afrykańskiej rzeki. Wypoczywając w Nigerii grzechem byłoby nie przyjrzeć się Nigrowi z bliska. Rzeka ma ogromne znaczenie dla rolnictwa, a region jej delty to miejsce, gdzie wydobywa się najwięcej ropy naftowej na kontynencie afrykańskim.

Benin

Jedno z nigeryjskich miast o najdłuższej historii, sięgającej jeszcze czasów długo przed przybyciem europejczyków. Oprócz ciekawych eksponatów w lokalnym muzeum, obowiązkowym punktem programu jest pałac Oba. W Beninie organizowane są liczne imprezy kulturalne i festiwale.

Osogbo

Miasto położone na południu Nigerii. O ile w samym Osogbo niewiele jest do zwiedzania, to bez wątpienia jego okolice są warte uwagi. Znajduje się tam Święty Gaj Oszun, święty las rozciągający się na brzegach rzeki Oszun, zaliczony przez UNESCO do Światowego Dziedzictwa Kultury. Corocznie odbywa się w nim festiwal poświęcony czci bogini rzeki, nazywanej również Oszun.

 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!