Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do AbudżyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Kraków (KRK) Baliceod 3906Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 4736Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Abudży

Znajdź nas w social mediach

abudza
Biznesowa dzielnica miasta
Fot. Wikipedia

Jeszcze w 1991 roku stolicą Nigerii był Lagos, jednak z biegiem czasu narastały problemy z jego przeludnieniem, a co za tym idzie także przestępczością, biedą i zamieszkami. Władze Nigerii zauważyły ten problem w latach 70 i już wtedy podjęto decyzję o konieczności zmiany siedziby stolicy. Na najważniejsze miasto w kraju wybrano Abudżę.

Abudżę decydowano się zbudować na nowo. Lata 80 były okresem intensywnych prac, które zaowocowały aktualnym wyglądem miasta. Autorem projektu większej części Abudży jest znany architekt japońskiego pochodzenia, Kenzo Tange (laureat nagrody Pritzkera, będącej architektonicznym odpowiednikiem Nobla). Z racji tego, że miasto było zaprojektowane od podstaw, zachwyca spójnością i dopasowaniem do siebie zabudowy. Niestety, jest również spory minus: właściwie nie ma tu żadnych zabytków mogących zaświadczyć o historii Abudży. Tej historii po prostu nie ma...

W Abudży wszystko jest doskonale przemyślane. Nawet położenie miasta musiało być idealne: jako stolica leży w samym środku Nigerii. Jest zarazem także stolicą Federalnego Terytorium Stołecznego, centralnego stanu Nigerii. Aktualnie liczba mieszkańców stolicy osiąga już milion. Niestety i tutaj pojawiły się wyzwania charakterystyczne dla współczesnych metropolii. Po zmroku przebywanie na ulicy może być bardzo niebezpieczne. Władze borykają się także z coraz poważniejszym problemem slumsów. Jedna z dzielnic Abudży, Karu, już w fazie projektowania miasta była zamierzona jako miejsce przeznaczone dla biedoty. Teraz jednak sytuacja staje się coraz gorsza, a warunki życia mają niewiele wspólnego z XXI wiekiem.

Krajobraz stolicy zdominowany jest (oczywiście oprócz wieżowców) przez Skałę Aso, wysoką na 400 metrów.

Atrakcje

Urlop w Abudży może być całkiem ciekawym przeżyciem. Miasto ma wiele do zaoferowania. Oprócz doskonałego położenia (służy jako świetna baza wypadowa podczas wycieczek po całej Nigerii) sama stolica także zapewnia wiele rozrywek. Sklepy, restauracje, dyskoteki i kluby nocne wabią imprezowiczów i fanów intensywnego życia nocnego. Liczne festiwale o przeróżnej tematyce to gratka dla tych, którzy chcieliby poznać Nigerię od podszewki. Przy tym wszystkim Abudża jest po prostu ładna... Zwyczajna przechadzka uliczkami w centrum dostarcza więc przyjemnych wrażeń. Niestety, tą sielankę burzą wysokie ceny. Trzeba się przygotować na spore wydatki jeszcze przed wyjazdem, by uniknąć niemiłego zaskoczenia.

Kiedy lecieć?

Federalne Terytorium Stołeczne to obszar na którym występują właściwie trzy pory roku. Najdłużej trwa pora deszczowa (od kwietnia do października). W samej Abudży temperatury mieszczą się zwykle w przedziale od 18 do 36 stopni Celsjusza.

Dzięki Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Abudży za bardzo niską cenę. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Abudży zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!