Treść strony

zwiedzanie-nepalu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Nepalu

Znajdź nas w social mediach

Himalaje - góry jak z bajek

Oto, co fascynuje miliony turystów Nepalu - wspaniałe, masywne górskie szczyty. Mount Everest, Annapurna, Manaslu kuszą potęgą i dzikimi krajobrazami. Oczywiście trekking nie jest przeznaczony dla wszystkich. Dlatego ci, którzy obawiają sie wysokogórskich wędrówek, będą mogli nacieszyć oczy wspaniałymi pejzażami z bezpiecznego dystansu. Annapurna jest świetnie widoczna z miasta Pokhara, natomiast słynny Mount Everest i Manaslu, podziwiać można z Nagarkot.

Śmiałkowie wybierający się na podbój wysokości powinni zadbać o obecność doświadczonego przewodnika. Na pierwszy ogień warto wybrać bazy umiejscowione pod Annapurną i Everestem. Turyści, którzy podołają, mają do wyboru wiele bardziej agresywnych tras trekkingowych. Jeśli znajdujemy się w stolicy Nepalu, a marzy nam się oddech od miejskiego zgiełku, warto wybrać trasę biegnącą ku Nagarkot. Trek, który prowadzi tam z Kathamandu szacuje się na dwa dni wędrówki, jednak w żywszym tempie zahartowani spacerowicze mogą przebyć go i w jeden dzień. Za cel obiera się wówczas punkt widokowy, wychodzący na wspaniałe pasmo tzw. ośmiotysięczników. Zmierzając ku niemu zobaczymy również urocze górskie miejscowości oraz wiele niezwykłych rozciągających się w dole pejzaży.

Kathamandu

Stolica Nepalu to ponad 2000 lat historii oraz 147 tysięcy kilometrów kwadratowych niezapomnianych atrakcji. Szczególne wrażenie robi stare miasto, w którym znajdziemy moc hinduistycznych i buddyjskich świątyń oraz egzotycznych, charakterystycznych dla tutejszego typu architektury budowli. Zabytki, których żaden szanujący się turysta pominąć nie może, to na pewno:  Katmandu Durbar Squre na którym pyszni się m.in. pałac królewski Hanuman Doka, Patarn Durbar Square, czyli jeden z najpiękniejszych placów miejskich oraz dwie okazałe świątynie - inaczej buddyjskie stupy - Swayambhu i Bodnath.

Na terenie Kathamandu znajduje się także dzielnica turystyczna Sam Thamel, gdzie warto zatrzymać się na czas zwiedzania miasta. Czeka tam na nas moc hoteli i wspaniałe targi pełne regionalnych produktów. Wędrując ulicami miasta, możemy odwiedzić także świątynię Kali oraz Monkey Temple, czyli słynną Świątynię Małp. Wieczorem obowiązkowo należy udać się do lokalnych restauracji, gdzie przy blasku świec i lamp naftowych oraz zapachu kadzidełek będziemy mogli porozmawiać z tubylcami, lepiej poznać tamtejszą kuchnię i kulturę.

Średniowieczny Bhaktapur

To miasto, gdzie rzeczywiście czas się zatrzymał – do dawnej stolicy Nepalu samochodom wstęp wzbroniony! Po urokliwych, klimatycznych uliczkach, które pamiętają wydarzenia sprzed wielu wieków wstecz, możemy poruszać się pieszo. I bardzo dobrze, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie w pełni rozsmakować się we wspaniałej średniowiecznej architekturze, świątyniach hinduistycznych w kształcie pagody, czy warsztatach rzemieślniczych, w których możemy podglądać Nepalczyków przy pracy. Słowem: Bhaktapur, to miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają magiczne duchy przeszłości, czające się wśród zabytkowych ulic i placów. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź