Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Namibii

Znajdź nas w social mediach

Namibia
Namibia
Fot. Sxc.hu

Liczne atrakcje turystyczne w Namibii związane są z podróżami w bezludne, dzikie miejsca, co wymaga wynajęcia samochodu na własną rękę. Wycieczki takie warto realizować podczas safari. Godnym uwagi miejscem jest miasteczko Swakopmund, położone na pustyni Namib. Kulturowo i architektonicznie jest ono zbliżone do typowego miasteczka niemieckiego. Miejsce to jest bogate w urocze, lokalne restauracje, oferujące tradycyjne potrawy z owoców morza oraz dania typowo niemieckie. Ponadto wybrzeże sprzyja uprawianiu sportów, takich jak sandboarding, wędkarstwo, czy latanie latawcem.

Niebywałą atrakcją okolicy jest Spitzkoppe - samotna góra przy trasie pomiędzy Karibib a Swakopmund. Warto dla jej zobaczenia zjechać  z głównej drogi – widok ten autentycznie zwala z nóg. Kolejna atrakcja okolicy to Moon Landscape – księżycowy krajobraz w pobliżu Swakopmund. Warto tu przyjechać, rozbić namiot, wejść na górę żeby zobaczyć zachód słońca, zejść i spędzić noc u jej podnóża.

Kanion Rzeki Rybnej

Podczas safari warto zobaczyć kanion Rzeki Rybnej, który plasuje się na drugim miejscu w rankingu największych kanionów na świecie. Stanowi jedną z najpiękniejszych, naturalnych atrakcji południa Namibii. Kanion  rozciąga się przez 160 km aż do Ai-Ais. Kanion jest wymarzonym miejscem dla miłośników szklaków pieszych. Wycieczki tego typu wymagają jednak niezwykłej sprawności fizycznej. Ponadto zaleca się odbywać je w okresie chłodniejszym, a więc od maja do września. W porze suchej koryto rzeczne jest zazwyczaj pokryte niewielkimi kałużami, podczas gdy pora deszczowa zamienia je w nieposkromioną, rwącą rzekę. Kanion Rzeki Rybnej jest źródłem niezapomnianych widoków, z których najbardziej popularny stanowi Piekielny Zakręt.

Kraina Buszmenów

Lud San jest najstarszą grupą etniczną Namibii. Obecnie zamieszkuje on “Krainę Buszmenów”-półpustynne tereny położone między Parkiem Kaudom a Omaheke. Miasteczko Tsumkwe położone jest wokół naturalnego, suchego zbiornika, który podczas pory deszczowej służy zbieraniu wody. Unikalną, oryginalną kulturę Buszmeni zawdzięczają specjalnemu programowi ochrony ich tradycji. Do tej pory posługują się oni specyficznym językiem, który oparty jest na dźwiękach nazywanych mlaskami. Lud San nie zrezygnował również z tradycyjnych zajęć. Mężczyźni wciąż trudnią się myślistwem, natomiast kobiety, które cieszą się wysokim statusem w plemionach, zajmują się zbieractwem. Mają one prawo pełnić również rolę przywódcy rodzinnej grupy. W plemieniu San powszechna jest kultura darów,  na której opiera się jego ekonomia. Członkowie plemienia raczej obdarowują się nawzajem niżeli kupują dobra i usługi. Namibię zamieszkuje około 30 tysięcy Buszmenów, z czego około 2 tysiące w dalszym ciągu trwa przy swojej pierwotnej kulturze. Doświadczenie tradycyjnego stylu życia Buszmenów jest dla turystów wyjątkową atrakcją, ale również źródłem inspiracji oraz refleksji.

Wydmy pustyni Namib w pobliżu Sossusvlei

To niesamowita perła przyrody, którą po prostu trzeba to zobaczyć. Najwyższe wydmy na świecie, pomarańczowy kolor piasku, ogrom przestrzeni, tańczący piasek - to przeżycie, które na długo pozostaje w pamięci.

Etosha National Park

Jeden z największych powierzchniowo parków narodowych na świecie, pełen zwierząt z wszystkich spotykanych w południowej Afryce gatunków. W centrum parku jest Etosha Pan – wielkie wyschnięte słone jezioro, pokryte białym nalotem przypominającym śnieg, i spękaną, twardą skorupą błota. Teren dostępny do zwiedzania jedynie własnym samochodem, ale na miejscu jest możliwość nieformalnego wynajęcia samochodu na jednym z campingów (Okaukuejo od południa albo Namutoni od wschodu). Warunek jest jednak taki, że na teren parku trzeba wjechać samochodem. Idealnie w tej sytuacji

Wybrzeże Szkieletów

Wspaniałe, enigmatyczne i majestatyczne miejsce, w którym fale Atlantyku rozbijają się o piaskowe wybrzeże jednej z najsuchszych pustyń na Ziemi. Mieszkają tu foki, wraki statków i... Spoczywają szkielety rozbitków.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!