Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Mozambiku

Znajdź nas w social mediach

Odwiedzając dany kraj, warto zobaczyć jego serce. Stolica Mozambiku to Maputo. Jej mieszkańcy zdają się stawiać na naturę, gdyż głównymi atrakcjami w sercu tego kraju są: Natural History Museum i ogród botaniczny. Obydwa miejsca szczególnie ucieszą najmłodszych podróżników. W Natural History Museum prezentują się eksponaty miejscowych zwierząt w dość niespotykanych dla ludzi z Zachodu sytuacjach. Dumnie prezentuje się tam okazały tygrys zuchwale atakujący zebrę, czy słoniowa rodzina przechadzająca się po łące. Sam budynek Muzeum również robi wrażenie – i to nie tylko na dzieciach. Zbudowana z białego piaskowca monumentalna budowla przypomina bardziej siedzibę dawnych władców, aniżeli instytucję kulturalną. Ogród botaniczny nie jest tak bogaty w zbiory jak Natural History Muzeum, niemniej jednak warto go odwiedzić, choćby ze względu na zupełnie odmienną faunę od tej, znanej w Europie.

Dworzec Eiffla

Okazuje się, że Gustaw Eiffel, legendarny konstruktor znanej wszystkim wieży, zostawił swoją spuściznę również w Mozambiku. Jest nią dworzec kolejowy w Maputo. Działając na zlecenie okupujących kraj Portugalczyków Eiffel zaprojektował budowlę, która – jak na dworzec – jest dość monumentalnych rozmiarów. Podobnie zresztą jak Żelazny Dom. Drugie „mozambijskie dziecko” Eiffla miało służyć jako siedziba gubernatora. Szybko się jednak okazało, że jest to niemożliwe. Nie przewidziano bowiem wpływu jednego z najważniejszych czynników ryzyka – klimatu. Jak można się spodziewać Eiffel stworzył obydwa projekty na bazie żelaza. Mozambik nie jest jednak umiarkowaną Francją. Tam przez cały rok temperatury nie schodzą poniżej 25 stopni Celsjusza. Co więcej, panuje tam wilgotny klimat. Możesz sobie więc wyobrazić, co dzieje się z żelaznym budynkiem taktowanym na przemian strugami deszczu i promieniami słońca. Po pierwsze - bez porządnych klimatyzatorów nie sposób tam normalnie funkcjonować. Natomiast po drugie ściany, jeśli tak można te konstrukcje nazwać, po prostu rdzewieją.

Pozostałe atrakcje turystyczne Mozambiku

Jako, że nie samą stolicą kraj żyje, oddalmy się już od Mabuko i zmierzajmy w głąb Mozambiku. Tam czeka na nas Narodowy Park Bazaruto. To zjawiskowe miejsce pełne jest różnorodnych gatunków fauny, głównie wodnej. Szczególny zachwyt wśród turystów budzą korale, ryby i żółwie morskie. Te organiczne cuda można bliżej poznać podczas nurkowania w Oceanie Indyjskim, nad którym leży Mozambik. Przy odrobinie szczęścia podczas takiej wycieczki można także podziwiać całe stada dugongów, czyli morskich ssaków. Zwierzęta te, przypominające legendarne syreny, doczekały się nawet swojej piosenki o wdzięcznym tytule Dugong song.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!