przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do MozambikuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Tanie loty do Mozambiku

Maputo Mozambik
Panorama Maputo - stolicy Mozambiku
Fot. moron noodle

Cudownie błękitne wody, pięknie opalające słońce i zimny koktajl sączony na tarasie. Wbrew pozorom nie jest to opis scen z filmu „Błękitna Laguna”, ale miejsc zapomnianego kraju na skraju Afryki. Mozambik, niegdyś zniszczony i zdegradowany, dziś nabiera blasku. Jeśli interesują Cię tanie loty do Mozambiku, planujesz podróż do tego kraju, koniecznie dowiedz się, co Cię tam czeka.

Burzliwa historia Mozambiku

Mozambik był ofiarą wieloletniej okupacji. Żywo zainteresowała się nim Portugalia, eksploatując kraj przez blisko pięć wieków. W latach 70. Mozambik nawiązał współpracę polityczną, gospodarczą i wojskową z ZSRR oraz jego satelitami europejskimi i afrykańskimi. Okres dominacji komunistów mocno nadwątlił już i tak nadszarpniętą gospodarkę. Mozambijczycy wybili się na niepodległość w 1994 r. Obecnie Mozambik jest państwem demokratycznym - przynajmniej w teorii.

Mimo, że Mozambik cechuje nowoczesny podział administracyjny, faktyczną pieczę nad ludnością posiadają plemiona. Dotyczy to również sfer religijnej, kulturowej oraz obyczajowej. Oficjalnie największy odsetek obywateli stanowią katolicy, jednak w praktyce co drugi jest wyznawcą którejś z lokalnych religii. Te zaś są przepełnione kultem voodoo oraz wielu innych rodzimych rytuałów. Od początku XVI wieku Mozambik znajdował się pod okupacją portugalską, stąd łatwo tu zauważyć także wpływy europejskie. Możemy jednak zaobserwować je głównie w architekturze.

Kiedy warto lecieć do Mozambiku?

Do Mozambiku najlepiej polecieć zimą. Mowa oczywiście o polskiej zimie, gdyż na przełomie października i listopada przez Mozambik przechodzą prawdziwe upały. Zimno zaczyna być wtedy, kiedy w naszym kraju rozpoczynają się wakacje, czyli na przełomie czerwca i lipca. Możemy więc wziąć się na sposób i zafundować sobie podwójny, gorący urlop.

Biletów lotniczych do Mozambiku w korzystnych cenach najlepiej szukać na 2-3 miesiące przed datą planowanego lotu. W takiej perspektywie czasowej szanse na znalezienie połączeń lotniczych w korzystnych cenach są największe. 

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Mozambiku. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Mozambiku.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Zurychu, z Warszawy do Brukseli oraz, połączeń lotniczych z Brukseli do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Lizbony, Okazje na loty do Barcelony, Okazje na loty w listopadzie, Wycieczki na Wyspy Kanaryjskie, Wycieczki na wyspy hiszpańskie, bilety lotnicze z Warszawy do Malagi, tanie loty krajowe, wyszukiwarka lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Mapy zdrapki, Plecaki i torby foto, Torby dla dzieci, Torby podręczne i Walizki miękkie.