Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Mozambiku

Znajdź nas w social mediach

Maputo Mozambik
Panorama Maputo - stolicy Mozambiku
Fot. moron noodle

Cudownie błękitne wody, pięknie opalające słońce i zimny koktajl sączony na tarasie. Wbrew pozorom nie jest to opis scen z filmu „Błękitna Laguna”, ale miejsc zapomnianego kraju na skraju Afryki. Mozambik, niegdyś zniszczony i zdegradowany, dziś nabiera blasku. Jeśli interesują Cię tanie loty do Mozambiku, planujesz podróż do tego kraju, koniecznie dowiedz się, co Cię tam czeka.

Burzliwa historia Mozambiku

Mozambik był ofiarą wieloletniej okupacji. Żywo zainteresowała się nim Portugalia, eksploatując kraj przez blisko pięć wieków. W latach 70. Mozambik nawiązał współpracę polityczną, gospodarczą i wojskową z ZSRR oraz jego satelitami europejskimi i afrykańskimi. Okres dominacji komunistów mocno nadwątlił już i tak nadszarpniętą gospodarkę. Mozambijczycy wybili się na niepodległość w 1994 r. Obecnie Mozambik jest państwem demokratycznym - przynajmniej w teorii.

Mimo, że Mozambik cechuje nowoczesny podział administracyjny, faktyczną pieczę nad ludnością posiadają plemiona. Dotyczy to również sfer religijnej, kulturowej oraz obyczajowej. Oficjalnie największy odsetek obywateli stanowią katolicy, jednak w praktyce co drugi jest wyznawcą którejś z lokalnych religii. Te zaś są przepełnione kultem voodoo oraz wielu innych rodzimych rytuałów. Od początku XVI wieku Mozambik znajdował się pod okupacją portugalską, stąd łatwo tu zauważyć także wpływy europejskie. Możemy jednak zaobserwować je głównie w architekturze.

Kiedy warto lecieć do Mozambiku?

Do Mozambiku najlepiej polecieć zimą. Mowa oczywiście o polskiej zimie, gdyż na przełomie października i listopada przez Mozambik przechodzą prawdziwe upały. Zimno zaczyna być wtedy, kiedy w naszym kraju rozpoczynają się wakacje, czyli na przełomie czerwca i lipca. Możemy więc wziąć się na sposób i zafundować sobie podwójny, gorący urlop.

Biletów lotniczych do Mozambiku w korzystnych cenach najlepiej szukać na 2-3 miesiące przed datą planowanego lotu. W takiej perspektywie czasowej szanse na znalezienie połączeń lotniczych w korzystnych cenach są największe. 

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź