Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do MacedoniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Ohrid (OHD) Ohrid Apt.od 16313Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Macedonii

Znajdź nas w social mediach

Ochryda

Znajduje się tu międzynarodowy port lotniczy, co bardzo ułatwia dotarcie w ten rejon podróżnym z całego świata. Miasto jest uważane za najpiękniejsze w całym kraju, jest to również jego religijna stolica, a także jedna z najstarszych w Europie siedzib ludzkich, poza tym znajduje się tu drugi co do wielkości na świecie zbiór ikon średniowiecznych (około 800 sztuk). Ochryda znajduje się nad największym zbiornikiem wodnym w kraju, Jeziorem Ochrydzkim, przy samej granicy z Albanią. Legenda mówi, że w tym miasteczku znajduje się 365 kościołów po jednym na każdy dzień roku, których powstanie datuje się niekiedy nawet na IV wiek oraz czasy późniejsze. Jezioro ochrydzkie jest jednym z najstarszych w Europie, geolodzy twierdzą, że mogło ono powstać nawet 3 miliony lat temu. Obecnie natomiast stanowi ono częsty cel rodzinnych wyjazdów urlopowych dla mieszkańców Macedonii i kilku ościennych krajów. Infrastruktura turystyczna jest dobrze rozwinięta, a turystom z pewnością nie zabraknie atrakcji. Poza sportami wodnymi i plażowaniem można tu bowiem zwiedzać interesujące miejsca takie jak choćby odrestaurowany rzymski amfiteatr, czy liczne zabytkowe świątynie. Wokół jeziora panuje typowa urlopowa atmosfera, jest głośno, tłoczno i międzynarodowo.

Strumica

To niewielkie miasto zamieszkiwane stale przez około 35 tysięcy mieszkańców znane jest w świecie właściwie tylko z jednego – odbywa się tu kolorowy, jedyny w swoim rodzaju karnawał uznawany przez specjalistów za jeden z najbardziej interesujących w Europie. Wprawdzie trudno przyrównać tę fiestę, do tańców na ulicach Rio de Janeiro, jednak koszty obu wypraw są również nieporównywalne... W 1994 Strumica została członkiem FECC (Federation of European Carnival Cities), będącego stowarzyszeniem zrzeszającym miasta organizujące miejskie karnawały. Parady zamaskowanych tancerzy, kolorowe konstrukcje, głośna muzyka i zabawa do rana – amatorzy szaleństw karnawałowych z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Karnawałowe tradycje sięgają XVII wieku, a najważniejszym punktem zabawy jest odbywająca się w ostatnią niedzielę karnawału parada przebierańców rywalizujących o nagrodę burmistrza. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to fakt, że prawosławna Macedonia świętuje karnawał później niż katolicka część Europy.

Kokino

W pobliżu niewielkiej wioski Kokino znajduje się wzgórze Taticev Kamen, a na jego szczycie niesamowite prehistoryczne obserwatorium astronomiczne, które na 4. miejscu wymienia na swojej liście NASA, razem z innymi megalitycznymi cudami starożytności takimi jak Abu Simbel, Stonehenge i Angor Wat. Kamienne monolity ustawione zostały w taki sposób, by można było dzięki nim obserwować ruchy księżyca i słońca. A czas ich lokacji określa się na około 1800 rok przed naszą erą. Wprawdzie dzisiaj potrzeba sporo wyobraźni by obecnie dostrzec pozostałości obserwatorium, jednak jego lokalizacja na wysokości ponad 1000 metrów ponad poziomem morza i trud jego dawnych budowniczych nadal robi wrażenie. W pobliżu istnieje kilka takich obserwatoriów jak to na  Taticev Kamen, jednak są one młodsze, mniej znane, gorzej zachowane i przebadane.

Kratovo

Miasto, jak wiele innych w Macedonii sięga swoją historia głęboko w przeszłość do czasów rzymskich, kiedy to wewnątrz krateru dawnego wulkanu założona została pierwsza górnicza osada. Przez stulecia wydobywano tutaj złoto, srebro i ołów. Miasto w najlepszym okresie w dziejach liczyło ponad 56 tysięcy mieszkańców i chociaż ta liczba obecnie zmniejszyła się do około 10 tysięcy, to ślady dawnej potęgi są nadal dostrzegalne w postaci lepiej lub gorzej zachowanych zabytków

Galicnik

Co roku w tej niewielkiej wiosce w górach odbywa się niesamowita uroczystość, z całego kraju zjeżdżają tutaj młode pary, które chcą wziąć ślub w tradycyjnej oprawie. 1. lipca, w dzień świętego Piotra odbywa się tu zbiorowa dwudniowa ceremonia w dawnym stylu, w której uczestniczą poza rodzinami państwa młodych liczni turyści oraz mieszkańcy miasteczka. Warto skorzystać z tej możliwości, ponieważ tradycje związane z różnymi uroczystościami rodzinnymi i religijnymi powoli odchodzą w niepamięć, a jedynie ich kultywowanie pozwala zachować prawdziwą różnorodność kulturalną Europy.

Koniecznie odwiedzić również należy stolicę Macedonii Skopje.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!