Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Laosu

Fot. Sxc.hu

Zwiedzając Laos możemy natknąć się na wiele bajecznych buddyjskich świątyń pełnych finezyjnych stup i pagód. W rejonie miasta Luang Prabang znajduje się m. in mityczne sanktuarium Buddy, umiejscowione w grotach Pakou. Naturalnie wyrzeźbione przez naturę kształty mieszają się tam z pracą człowieka.

Świątynie Luang Prabang

Innym wartym odwiedzenia zakątkiem w Luang Prabang jest świątynia Wat Xieng - obowiązkowy punkt dla wszystkich, którzy chcą odwiedzić miejsca kultu, by zaznać odrobinę zadumy w malowniczym zakątku. Inną piękną świątynią jest Wat Wisunalat, pałac który dawniej gościł wysoko postawioną elitę regionu. Gości przyciąga także świątynia Wat Sisaket - umiejscowionych jest tam prawie 7 tysięcy posążków Buddy. Istna religijna "armia".

Wodospady Kuang Si Falls

Mówiąc o malowniczych miejscach, nie sposób nie wspomnieć o Wodospadach Kunag Si Falls. Dzikie, wręcz dziewicze miejsce, spodoba się każdemu poważnemu globtroperowi. Polecamy także wodospad Tat Fan. Szum rozbijającej się wody, odgłosy dżungli i pięknie skonstruowany przez naturę zakątek zadowolą także amatorów fotografii. 

Tych turystów którzy wybierają się do Laosu by przeżyć trochę bardziej ekstremalnych wrażeń, polecamy wybrać się w spływ po rzece Mekong. Rwąca woda, przedzierająca się w swoich korytach wyrzeźbionych pośród roślinności dżungli, przynosi na myśl oglądane w dzieciństwie filmy przygodowe.

Tree Top Explorer

Jeśli wciąż wam mało, obowiązkowo wybierzcie się na Tree Top Explorer. To swoisty rozbudowany park linowy, umieszczony między koronami drzew. Cała wyprawa na Tree Top Explorer może zająć kilka dni z noclegami w dziczy, zjazdami na długich na kilkadziesiąt metrów tyrolkach zawieszonych między skałami i wodospadami.

Pomnik Patuaxi

Jednym z najbardziej rozpoznawanych zabytków Laosu jest Patuaxi. To pomnik który wygląda bardzo podobnie do paryskiego Łuku Triumfalnego, chociaż poszczególne zdobienia są nieporównywalnie bardziej finezyjne. Patuaxi został zbudowany na cześć zmarłych w czasie dawnych rewolucji Laotańczyków. Punkt obowiązkowy dla każdego turysty. 

Zwiedzając Laos warto też odwiedzić miasto Hanoi. Mimo niszczejącego upływu czasu, dalej czuć tam oddech historii z lat kolonializmu. Zadowoli wszystkich fanów historii. 

Vientiane i Pha That Luang

Poza Hanoi i Luang Prabang, ruch turystyczny kieruję się także do Vientiane. Znajduję się tam kolejny turystyczny symbol Laosu. Świątynny kompleks z umieszczoną w centrum słynną Stupą Pha That Luang, bo o niej mowa, mimo iż często był niszczony i dewastowany, wciąż zachwyca swoim rozmachem i złotymi zdobieniami mieniącymi się w słońcu. 

Kultura Laosu

Laos
Fot. Sxc.hu

Lokalne zwyczaje i tradycje w Laosie są typowe dla regionu Indochin. Przed wejściem do każdego budynku, sklepu lub świątyni nakazane jest zdjęcie obuwia. Mieszkańcy Laosu są życzliwi, ale panująca w około bieda powoduję, że za swoją życzliwość bardzo chętnie przyjmują drobne datki. Dominuje religia buddyjska, co widać oraz czuć w atmosferze Laosu. W wielu miejscach da się spotkać mnichów ubranych w tradycyjne pomarańczowe stroje. Mimo iż jest to gratka dla fotografów, pamiętajmy iż zbytne spoufalanie się nie jest wskazane - mnisi unikają fizycznego kontaktu z innymi osobami. Podobnie źle postrzegana byłaby typowo zachodnia rozwiązłość, czy imprezowanie, więc pamiętajmy o zachowaniu szacunku dla lokalnej społeczności. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku, możemy spokojnie zwiedzać i rozkoszować się lokalną kulturą, pyszną kawą, majestatycznymi świątyniami oraz orientalną kuchnią Laosu. 

Zanim zdecydujesz się odwiedzić wszystkie atrakcje Laosu, zapoznaj się jak funkcjonuje komunikacja w Laosie.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa