Treść strony

tanie-loty-do-laosu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Laosu

Znajdź nas w social mediach

Fot. Sxc.hu

Laos to malownicze państwo na pograniczu Indo-Chińskim. Mimo iż konkuruje z bardziej popularnymi turystycznie Wietnamem i Tajlandią, to jednak spragnieni wrażeń turyści coraz chętniej decydują się na poszukiwania właśnie tanich lotów do Laosu. Uważany jest za kraj mniej upowszechniony i rozwinięty turystycznie, dający większe możliwości przeżycia bardziej dzikiej przygody i zetknięcia się z autentyczną kulturą Indochin. W praktyce, Laos nabiera coraz większego znaczenia na turystycznej mapie świata, a co za tym idzie z azjatyckiego tygrysa, powoli przeradza się w kanapowego kotka. Jest zatem idealnym rozwiązaniem dla turystów chcących zakosztować za dnia nieokiełznanej przygody w odmiennej kulturze, przy zachowaniu możliwości wieczornego odpoczynku w pełni cywilizowanych warunkach hotelowego spa.

Praktyczne porady

Obowiązująca waluta Laosu, to kip (LAK). Jeden kip to sto atów. Stolica Laosu to Wientian. Dominującym językiem jest laotański, ale z większością tubylców powinniśmy się dogadać bez problemu w języku angielskim lub francuskim. Podczas zakupów lokalnych produktów należy uważać, gdyż lokalni mieszkańcy obsługując turystów, mogą mieć zakusy na odpowiednio bolesne podniesienie im swoich cen. Mimo, iż Laos jest raczej bezpieczny, to jednak tak jak w każdym zakątku świata należy pilnować swoich rzeczy, by nie dać się okraść licznym drobnym złodziejaszkom. Wtyczki i napięcie elektryczne są takie same jak w Polsce, więc nie będzie większego problemu z naładowaniem swojego telefonu. Pamiętajmy jednak o tym, że aby w ogóle wjechać do Laosu musimy zaopatrzyć się w wizę. Wyrobić ją można w Ambasadzie w Warszawie lub już na miejscu, na większości przejść granicznych lub lotniskach.

Laos - azjatycki Paryż

Laos przez wiele lat pozostający pod wpływami francuskimi nazywany był azjatyckim Paryżem. Jednocześnie, wciąż panujący ustrój komunistyczny powoduje, iż Laos jest raczej wolny od globalnych marek i powszechnie znanych produktów. Dla wielu odwiedzających go turystów Laos będzie przypominał Tajlandię lub Birmę. Podobna architektura, pełna stup i świątyń wkomponowanych w rosnącą wszędzie roślinność. Geografia Laosu to w większości nieprzejezdne obszary górzyste oraz rozrośnięta wszędzie dżungla. Z drugiej strony, bezpośrednio na południu Laosu znajdują się bardziej płaskie rejony pokryte polami ryżowymi wyrastającymi z dżungli. W wielu miejscach kraj jest poprzecinany odnogami Mekongu, będącego jedną z największych rzek Azji.

Kiedy lecieć do Laosu?

Najlepszą porą do odwiedzenia Laosu jest okres między listopadem a marcem, kiedy utrzymuję sie tam w miarę przystępna temperatura, pozwalająca nam cieszyć się atrakcjami Laosu, bez ryzyka utonięcia w deszczach, albo spalenia się tropikalnym słońcem. Szczyt sezonu turystycznego przypada na grudzień-styczeń. Wówczas możemy mieć trudności w znalezieniu tanich noclegów. Warto zatem pomyśleć, by zarezerwoać tanie loty do Laosu poza tym okresem.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź