Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do KuwejtuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Kuwejt (KWI) Kuwait Int. Apt.od 1166Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Kuwejtu

Znajdź nas w social mediach

Kuwejt - budynek Narodowego Zgromadzenia
Fot. Cajie

Kuwejt (Al-Kuwait)
Największe miasto Kuwejtu, leżące nad Zatoką Kuwejcką, stolica państwa. Miasto powstało na miejscu portugalskiej fortecy z XVIw., w 1710 założyli je imigranci z terenów dzisiejszej Arabii Saudyjskiej. Na początku lat 60. była to niewielka osada przedzielona ulicą. Jednak wkrótce przekształciła się w nowoczesne miasto. Najokazalsze budowle to Kuwait Towers (Wieże Kuwejckie) oraz pałac Seif, będący siedzibą emira. Kuwejt daje doskonałą okazję do obejrzenia suków, meczetów oraz odszukania wśród piasków śladów dawnego życia Beduinów.

Pustynia
Najlepszą porą na pustynną wyprawę jest popołudnie. Najładniejsza pustynia leży na północ od stolicy, po drugiej stronie zatoki Kuwejckiej. Obszar ten nazywa się Muthlaa Ridge. Po zimowych opadach deszczu, pustynię pokrywają kobierce kwiatów. Przeważa kolor żółty poprzetykany brązem i czerwieniami.

Al-Hashemi II
Największa na świecie drewniana łódź. Jej długość to ponad 80 metrów, a szerokość prawie 19 metrów, waży 2 500 ton. Niestety łódź nigdy nie pływała, stoi przy hotelu Radisson SAS, pełni rolę sali balowej na tysiąc osób, ozdobionej wewnątrz 24-karatowym złotem.

„Różowe pantery”
Stare wahadłowe pompy do wydobywania ropy. Teraz wydobywa się je bez użycia owych wynalazków, jednak co jakiś czas można trafić na taki opuszczony rarytas na pustyni.

Muzea
Warto zobaczyć Muzeum Narodowe, podobnie jak pobliski Al-Sadu House, czyli dom bogatego kupca z ekspozycja sztuki beduińskiej, a przede wszystkim prywatne muzeum Tareq Rajab. Pokazana tam kolekcja sztuki islamskiej to bez wątpienia jedna z najciekawszych tego typu na świecie.

Budynek Organizacji Arabskiej
Duma Kuwejtczyków. Jego koszt to - niebagatelne 210 mln dolarów. Każde z państw członkowskich przyczyniło się do urządzenia wnętrza, które stało się prawdziwym dziełem sztuki. To jakby połączenie muzeum z funkcjonalnym biurem i w razie potrzeb – centrum konferencyjnym.

Czerwony Fort
Fort w Al.-Jahra, gdzie w latach 20. XX wieku mieszkał emir. Warto do zobaczyć, ze względu na to, że to jeden z nielicznych kuwejckich zabytków. W środku znajdują się skromne i puste pokoje, część haremowa i stajnie.

Sadu House
Domu Tkactwa. Raz w tygodniu odbywają się w nim pokazy sztuki tkania wyjątkowych i niepowtarzalnych kilimów i poduszek Sadu. Zasłonięte Beduinki (widać tylko ich oczy) demonstrują technikę farbowania i tkania wełny.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!