Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do Korei PołudniowejOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Seul (ICN) Incheon Int. Apt.od 2397Wybierz
 • Seul (SEL)od 2482Wybierz
 • Seul (GMP) Gimpo Int. Apt.od 4238Wybierz
 • Cheju (CJU) Jeju Int. Apt.od 4562Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Korei Południowej

Znajdź nas w social mediach

seul_korea
Seul jest innowacyjnym i stale rozwijającym się miastem
Fot. Marc_Smith

Seul

Miasto położone blisko strefy zdemilitaryzowanej, nad rzeką Han. Seul to stolica Korei Południowej, tętniąca życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. W mieście znajduje się niezliczona ilość miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Podczas wizyty w Seulu nie można przeoczyć wspaniałych pałaców, muzeów, a także niezwykłych parków czy chociażby miejsc handlowych i restauracji. Wśród najbardziej znanych budowli znajduje się pięć największych pałaców dynastii Joseon, do których należą: Changdeokgung, Changgyeonggung, Deoksugung, Gyeongbokgung, Gyeonghuigung. Warto też odwiedzić miejscowe muzea, a wśród nich: Muzeum Sztuk Pięknych oraz Narodowe Muzeum Folkloru. Chętnie odwiedzanym obiektem jest również Hwagyesa – świątynia buddyjska z międzynarodowym ośrodkiem Zen. W wolnej chwili można także wybrać się na orientalny bazar Namdaemun. Seul to idealne miejsce dla osób, które cenią życie nocne. Jest tu wiele klubów i restauracji. Nie wspominając już o tym, jak pięknie wygląda nocą rozświetlone miasto...

Świątynia Beopjusa

Niezwykła budowla z VI wieku, słynąca z największego posągu Buddy Maitreya, licznych rzeźb i wspaniałych zdobień.

Świątynia Haeinsan

Świątynia wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, położona w pobliżu góry Gayasan. Budowla pochodzi z IX wieku, znajdują się w niej słowa Buddy, wyryte w drewnianych blokach (Tripitaka Koreana), teksty Abhidharma oraz Vinaya, czyli zbiór reguł zachowania, które muszą być przestrzegane przez mnichów i mniszki. 

 

Świątynia Jongmyo

To najstarsza zachowana świątynia związana z konfucjanizmem. Poświęcono ją duchom przodków dynastii Joseon. Powstała w 1394 roku podczas panowania króla Taejo, składała się z 7 komnat i była wówczas najdłuższym budynkiem sakralnym na kontynencie. Ostatecznie liczba komnat wzrosła do 19, a w każdej z nich oddaje się cześć innemu królowi. W pokojach znajdują się tablice pamiątkowe, osobne dla każdego władcy, a dodatkowo także 30 tablic poświęconych królowym. W 1592 roku podczas inwazji japońskiej świątynia została spalona. Rekonstrukcję ukończono w 1608 roku. W 1995 roku wpisano ją na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Pusan

Drugie pod względem wielkości miasto Korei Południowej i najważniejszy port morski tego kraju. Pusan niemal na całym świecie słynie z targu rybnego z niezliczoną ilością ryb i owoców morza, które możemy znaleźć w wodach okalających Półwysep Koreański. Ze względu na bliskość oceanu klimat jest tu łagodniejszy, a zimy cieplejsze niż w innych częściach kraju. W Pusan większość atrakcji związana jest z wodą. Jest tu efektowne oceanarium. Świetnie prezentuje się też największe w kraju Muzeum Morskie, dla którego uatrakcyjnienia wykorzystano najnowocześniejszą technologię. Charakterystyczne dla miasta są liczne pomniki i ołtarze poświęcone żołnierzom poległym w walce o niepodległość kraju. Znajduje się tu również jedyny na świecie cmentarz ONZ, na którym pochowano żołnierzy walczących w wojnie koreańskiej pod flagą Narodów Zjednoczonych. 

Strefa Zdemilitaryzowana

Czterokilometrowy pas ziemi jest obecnie rajem dla dzikich zwierząt, bowiem ingerencja człowieka na tym terenie ograniczona jest do minimum. Z punktu obserwacyjnego można zobaczyć tzw. „Wioskę Propagandową” i najwyższy na świecie maszt flagowy. Okolica znajduje się pod stałą obserwacją, niemal wszędzie zainstalowane są kamery, wieże obserwacyjne i, prawdopodobnie, ukryte urządzenia, chroniące przed wtargnięciem wroga oraz miny. Przy Strefie Zdemilitaryzowanej znajduje się także punkt widokowy, z którego można dostrzec Kaesŏng, miasto położone na terenie Korei Północnej. Robienie zdjęć jest tutaj bardzo ograniczone, można je robić wyłącznie w wyznaczonych miejscach. 

Czedżu

Pod tą nazwą kryje się największa wyspa Korei Południowej. Jest to też najmniejsza prowincja kraju, której stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Czedżu powstała i ukształtowała się w wyniku wielu erupcji wulkanów. W centrum wyspy znajduje się jej najwyższy punkt, góra Halla (1950 metrów n.p.m.). Główną atrakcją wyspy jest jej atrakcyjny wygląd, zwłaszcza fascynujące wulkaniczne formacje skalne. Na pewno warto też obejrzeć wodospad Jeongbang zlokalizowany w pobliżu oceanu. Według lokalnych podań pod wodospadem znajdowało się leże groźnego smoka. Popularne wśród turystów jest również zwiedzanie jaskiń, których na wyspie jest sporo. Jedną z najpiękniejszych jest jaskinia Micheon i Manjang (z fantazyjnymi formacjami ukształtowanymi przez zastygłą lawę). Koniecznie trzeba też zajrzeć do miejsc, w których niegdyś nauczano filozofii konfucjańskiej, np. Jeonguihyanggyo. 

Kyŏngju 

Pomiędzy VII a X wiekiem to miasto pełniło rolę stolicy państwa Silla. Aktualnie jego największe atrakcje są związane właśnie z tamtym okresem historycznym. Dla przykładu Cheomseongdae to najstarsze zachowane obserwatorium astronomiczne w Azji, powstałe w I połowie VII wieku. Cylindryczna budowla została zbudowana z 362 kamieni, z których każdy reprezentuje 362 dni w roku księżycowym. Popularną atrakcją turystyczną jest też przepiękna świątynia Bulguksa pochodząca z 528 roku. Na pobliskiej wyspie znajduje się natomiast podwodny grobowiec króla Munmu, 30 władcy dynastii Silla, który wsławił się zjednoczeniem trzech królestw. 

Park Narodowy Chiaksan

Od lat jedna z najpopularniejszych lokacji wśród rowerzystów i miłośników pieszych wycieczek. Choć wzniesienia nie są tu za wysokie, to i tak krajobrazy na długo zapadają w pamięć. Dodatkową atrakcją są trzy kamienne pagody wysokie na 10 metrów powstałe w czasie panowania króla Munmu. Warto chwilę odpocząć przy wodospadzie Seryeom.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!