Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Korei Południowej

Znajdź nas w social mediach

korea_poudniowa
Korea Południowa jest dynamicznie rozwijającym się krajem z bogatą historią
Fot. Arian Zwegers

Korea Południowa to egzotyczne, choć zarazem nowoczesne państwo. Jest położona na południowej części Półwyspu Koreańskiego i dzieli go z Koreą Północną. Dla większości Polaków wciąż kojarzy się z nieosiągalnym celem podróży.

Korea Południowa to wysoko rozwinięty kraj ze wspaniałą przyrodą i przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. Po II wojnie światowej kraj ten stał się republiką. Państwo znane jest z gęstej sieci kanałów rzecznych oraz z ogromnych obszarów, pokrytych lasami, które obejmują 60 proc. powierzchni całego kraju. Jedynym lądowym sąsiadem tego państwa jest Korea Północna, która cechuje się znacznie uboższą przyrodą. Wynika to głównie z cieplejszego klimatu i dobrze rozwiniętej linii brzegowej Korei Płd.

Historia

Historia Korei sięga tak naprawdę do 2333 lat przed naszą erą. Według legend to właśnie wtedy Dan-gun założył pierwsze koreańskie królestwo – Gojoseon. Od 57 roku p.n.e. do 676 roku trwała Epoka Trzech Królestw. Trzy królewskie dynastie: Koguryŏ, Paekche i Silla rywalizowały wówczas o wpływy w okolicach. Ostatecznie rywalizację wygrała ta ostatnia. W X wieku rozpoczął się okres panowania dynastii Koryŏ. O jej znaczeniu świadczy sam fakt, że od nazwy Koryŏ pochodzi angielska, a także polska nazwa „Korea”. W tym czasie buddyzm stał się religią państwową i wpłynął silnie zarówno na kulturę, jak i politykę. W 1392 roku generał Yi Seonggye zdradził panującą dynastię i z pomocą swoich chińskich sojuszników obalił króla. Taki był początek dynastii Chosŏn, rządzącej aż do 1910 roku.

Wpływy chińskie stały się widoczne głównie za sprawą konfucjanizmu, który rozpowszechnił się od końca XIV wieku. Nieco później rozpoczął się konflikt z Japonią. W efekcie dopiero w XIX wieku Korea mogła na większą skalę utrzymywać kontakty z Europą. 25 lipca 1905 roku Korea została ogłoszona protektoratem japońskim, a 5 lat później została całkowicie zajęta. Okres japońskiej okupacji trwał aż do 1945 roku. Dopiero wtedy wojska Armii Czerwonej zajęły północ kraju, podczas gdy Amerykanie zajęli południe. Jak pokazała historia, to zdarzenie miało poważne konsekwencje dla zajętych terytoriów. W 1953 roku Korea Południowa zawarła z USA układ o wzajemnej obronie. W 1963 roku prezydentem został Park Czung-hee, a blisko 17 lat to okres władzy niemalże autorytarnej. Od tamtego czasu sytuacja polityczna w kraju znacząco polepszyła się. Wciąż jednak palącym problemem jest kwestia ewentualnego zjednoczenia z Koreą Północną.

Fascynująca jest tolerancja, jaką odznaczają się Koreańczycy. Widać to świetnie na przykładzie tolerancji religijnej – buddyści, chrześcijanie i zwolennicy konfucjanizmu żyją tu obok siebie bez żadnych waśni. Ciekawa kultura to kolejny powód, dla którego warto przyjechać do Korei Południowej. Choć państwo jest na wysokim poziomie gospodarczym i rozpowszechnione są nowoczesne technologie, wciąż ogromną wagę przywiązuje się do tradycji i zwyczajów. Jest jeszcze koreańska kuchnia... prawdziwa uczta zwłaszcza dla miłośników wyrazistych smaków.

Korea Południowa jest bezpiecznym krajem, przyjaznym dla obcokrajowców. Znajduje się tu wiele dzielnic rozrywkowych oraz atrakcyjnych miejsc, przyciągających turystów. Język angielski nie jest tu jednak zbyt popularny, zatem możemy mieć problemy z porozumiewaniem się. Fascynujące jest to, że, mimo dynamicznego rozwoju i wysoko rozwiniętej technologii, ogromną wagę przywiązuje się do tradycji i panujących tu zwyczajów.

Kiedy najlepiej lecieć do Korei Południowej?

Najlepszym okresem na odwiedzenie Korei Południowej są miesiące wiosenne lub jesienne. Wiosną będziemy mogli podziwiać piękno kwitnących wiśni, jesienią natomiast (w listopadzie) drzewa i krzewy mienią się niezliczoną ilością barw, które przywołują skojarzenia z naszą polską, złotą jesienią. Od połowy czerwca do września występuje tam pora deszczowa i to właśnie wtedy najczęściej kraj nawiedzają tajfuny. Zimy w Korei Południowej są stosunkowo łagodne, jednak temperatury mogą spaść poniżej zera.

Planując podróż do Korei Południowej warto wcześniej zrobić rozeznanie dotyczące lini lotniczych oraz lotnisk, które oferują połączenia lotnicze do tego kraju. Tanie loty do Korei Południowej można znaleźć dzięki naszej porównywarce lotów w promocji.

Pamiętajmy, że obywatele polscy, wjeżdżający na terytorium Korei Południowej muszą otrzymać wizę turystyczną, która ważna jest przez 90 dni. Aby ją otrzymać, wystarczy okazać ważny paszport i kartę przekroczenia granicy, dostępną w samolocie lub przy odprawie na lotnisku.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź