Treść strony

zwiedzanie-fidzi

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Fidżi

Znajdź nas w social mediach

Fot. Sxc.hu

Fidżi posiada tak bajeczny mikroklimat, że już same w sobie jest jedną wielką atrakcją. Turkusowy błękit wody, wręcz nierealnie żywa roślinność, egzotyczne zwierzęta, i sympatyczni mieszkańcy archipelagu wysp, potrafią zastąpić niejedno muzeum folkloru znajdujące sie w większości państw. Mimo tego, Fidżi oferuje również trochę bardziej "namacalnych" atrakcji turystycznych.

Zabytki Suwa na Viti Levu

Turyści najchętniej odwiedzają stolice Fidżi - miasto Suwa, znajdujące się na największej wyspie - Viti Levu. Znajduje się tutaj Narodowe Muzeum Fidżi, oferujące możliwość dokładnego zapoznania się z lokalną kulturą, zwyczajami, czy rzemiosłem. Chętnie odwiedzany jest także narodowy ogród botaniczny, gdzie znajdują się liczne przykłady tropikalnej roślinności. Będąc w centrum miasta można także odwiedzić kompleks budynków lokalnej administracji, gdzie znajduje się słynny stylowy zegar, odmierzający przepływ czasu w tym raju. Fani zabytków sakralnych powinni zobaczyć Świątynie Sri Siva Subramaniya, znajdującej się w rejonie Nadi. 

Vanua Levu

Podobną z nazwy, choć odmienną geograficznie jest drugą największa wyspa Fidżi, Vanua Levu. Jest to lokalne centrum amatorów sportów wodnych, nurkowania i exploracji rafy koralowej. W pobliżu znajduję się tzw. Wybrzeże Koralowe.

Wyspa Ovalau

Egzotyczny powiew historii da się odczuć na wyspie Ovalau, będącej dawniej stolicą Fidżi (Znajduje się zresztą ona w niedalekiej odległości od wyspy). Charakterystyczną cechą Ovalau jest również jej topografia, wyspa jest pozostałością po kraterze z dawnej erupcji wulkanu. Centralnym wzniesieniem jest Nadelaiovalau, górujące na prawie pół kilometra ponad poziom wody. 

Inne Atrakcje Fidżi

Liczna ilość atrakcji opiera się także o podróżowanie motorówkami między pozostałymi bajecznymi wyspami, np. Sand Dunes, Nadi, Yasawa, Tuava, czy Mananunca. Tubylcy chętnie zintegrują się z sympatycznymi turystami, pokazując lokalne zwyczaje i tradycyjne przekąski. Popularne jest nurkowanie na rafach koralowych. Poza wodnymi atrakcjami i pływaniem między rajskimi plażami, możemy też np. zwiedzić tradycyjne dla tego regionu plantacje trzciny cukrowej lub kakao. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź