Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Fidżi

Znajdź nas w social mediach

Fot. Sxc.hu

Jeśli zawsze marzyło ci się spędzić urlop w prawdziwym raju, powinieneś wybrać się na Fidżi. Krystaliczna woda, owoce morza, piękne rafy koralowe, dzikie lasy równikowe, serdeczni mieszkańcy, palmy kołyszące się na bajecznych plażach... wszystko to znajdziesz na Fidżi. Ekosystem pełen egzotycznych gatunków roślin i zwierząt, zachwyci każdego odwiedzającego Fidżi turystę.

Pełna nazwa to Republika Wysp Fidżi. To archipelag dzikich wysp mieszczący się nad Oceanem spokojnym, w Oceanii, pochodzenia zarówno naturalnego, jak i wulkanicznego, czy koralowego. Wszystkich wysp jest ponad 300, więc na pewno nie zabraknie nam plaż do odwiedzin. Podstawową walutą jest 1 dolar Fidżi, wymienny na 100 centów. Fidżi nie jest potęgą gospodarczą, więc i ceny podstawowych artykułów nie powinny nas przerażać. Obowiązującym językiem jest język fidżi, ale z większością lokalnej ludności spokojnie dogadamy się po angielsku. Temperatura nie przekracza 30 stopni Celsjusza, a średnia utrzymuje się na mniejszym poziomie.

Kultura

Kultura Fidżi jest głęboko zakorzeniona w tradycjach plemiennych tubylców. Przyjemnym zwyczajem jest dawanie drobnych upominków, mniej przyjemnym - zwyczaje, w których mężczyźni dominują nad kobietami, traktując ich przedmiotowo. Lepiej nie zwracać na to specjalnej uwagi i odnosić się do wszystkich z szacunkiem, uśmiechając się i będąc kulturalnym, a dzięki temu lokalni mieszkańcy na pewno odwzajemnią się nam serdecznością. Praktyczna uwaga, ponieważ część społeczeństwa wywodzi się z kultury indyjskiej, niektóre zwyczaje są przeniesione wprost z tego regionu - np. kultura ściągania butów przed wejściem do mieszkania. Nie biegajmy też z aparatami jak szaleni Chińczycy, lepiej zapytajmy się czy zdjęcie nikomu nie będzie przeszkadzać. Wieczorami uważajmy na drobną przestępczość, niektórzy z tubylców chętnie wykorzystają mniej legalne sposoby zarobkowania na serdecznych turystach...

Praktyczne porady

Przy odrobinie nieszczęścia możemy natknąć się na trzęsienie ziemi, gdyż Fidżi leży w rejonie aktywnym sejsmicznie, warto być tego świadomym. Elektryczność na Fidżi jest nieznacznie wyższa niż w Polsce 240V/50Hz). Unikajmy także spożywania wody prosto z kranu, może nie być zdatna do picia. Służba zdrowia na Fidżi jest dosyć kiepskiej jakości, więc dla własnego spokoju, warto zadbać o dobre ubezpieczenie przed wyjazdem, szczególnie jeżeli zamierzamy korzystać z ekstremalnych rozrywek, np. nurkowania z rekinami.

Kiedy lecieć na Fidżi?

Fidżi czasem nawiedzają tropikalne burze, więc wybierając się w te rejony, należy przygotować ubranie odpowiednie na ewentualne załamanie pogody. Spokojniejszym okresem jest maj, czerwiec i lipiec, więc najlepiej w tym okresie warto planować zwiedzanie tego egzotycznego raju. Idealny termin na wakacyjną przygodę.

Lotów można szukać wcześniej. Monitoruj promocje przewoźników, oferujących połączenia na Fidżi. Warto także zapisać się na newslettery portali turystycznych. Wówczas zwiększa się szansa na załapanie promocji na tanie loty na Fidżi.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ11 ofert od 385 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 126 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź