Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do EtiopiiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Addis Abeba (ADD) Bole Int. Apt.od 3958Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Etiopii

Znajdź nas w social mediach

Lalibela

lalibela_etiopia
Lalibela jest ważnym miejscem etiopskich pielgrzymek
Fot. Marc Veraart

Miejscowość oddalona o prawie 650 km od stolicy kraju, stanowi ważne miejsce pielgrzymek dla etiopskich chrześcijan. Znajduje się tu 11 kościołów wykutych w skale, z dachami na poziomie gruntu i wyrzeźbionymi kolumnami, drzwiami i oknami. Jedna z tych budowli – Dom Zbawiciela Świata jest największym monolitycznym kościołem na świecie. Kościoły nie pełniły wyłącznie funkcji religijnych, znajdowało się w nich więzienie oraz rezydencja cesarska. Do dziś jednak w każdym z kościołów mieszka mnich, który opiekuje się budynkiem. Lalibela znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i często nazywana jest ósmym cudem świata. 

Aksum

Aksum, pierwsza stolica Etiopii, obecnie jest spokojnym miasteczkiem z licznymi pamiątkami po dawnej cywilizacji. Symbolem miasta są przede wszystkim kamienne stalle, wywierające na turystach ogromne wrażenie. Znajdziemy tu również przedchrześcijańskie obeliski, pozostałości pałacu królowej Saby, a także kaplicę, w której umieszczona jest legendarna Arka Przymierza. 

Addis Abeba

Addis Abeba, czyli „nowy kwiat” jest obecną stolicą kraju. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc jest katedra Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje, a także wzgórze Entonto ze wspaniałym widokiem na panoramę miasta. W wolnej chwili warto również odwiedzić Muzeum Narodowe z jego największą atrakcją – Lucy. Jest to szkielet naszego pra, pra, pra przodka, pochodzący sprzed ponad 3 milionów lat. Życie miasta skupia się głównie na Merkato, uznawane za największe targowisko Afryki, na którym można kupić niemalże wszystko. 

Gonder

Miasto z licznymi, kamiennymi zamkami, wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pierwszą rezydencję wybudował tu cesarz Fasylides w XVII wieku, przez kolejne 200 lat jego następcy wznosili równie imponujące pałace z drogocennymi zdobieniami.

Harer

Jedno z najświętszych miast Islamu, zachowało się tu ponad 90 meczetów. Większość z nich  to jednak prywatne domy modlitwy, ukryte w mieszkaniach. Harer słynie też ze spektaklu karmienia hien, odbywającego się każdego wieczora. Pokaz ten świadczy o trwającym od wieków pakcie ludzi z tymi zwierzętami. W mieście znajdziemy również palarnie kaw, dzięki czemu możemy poznać tajniki parzenia jednego z najpopularniejszych napojów świata. 

Jezioro Tana 

Jest to największe jezioro Etiopii, jego odkrywcą był szkocki podróżnik James Bruce.  Turystów zachwycają przede wszystkim pelikany żerujące na jeziorze oraz pływające po nim tradycyjne łodzie, wyplatane z bambusa, zwane „tankwa”. Na wysepkach wokół jeziora znajduje się wiele świątyń, z których część jest czynna do dziś. Miejsca te uważane są za święte, w przeszłości były nie tylko miejscami kultu, ale też nauki – prowadzono tam szkoły teologiczne. Do dziś przechowuje się tu bezcenne manuskrypty i krzyże.

Park NarodowyAwash

Park zajmuje powierzchnię ponad 700 km2 i jest to teren górzysty. Znajduje się tu wiele stożków wulkanicznych. U podstaw największego z nich – wulkanu Fantalle, występują gorące źródła. Niezwykłą atrakcję dla turystów stanowią żyjące w parku gazele, antylopy, zebry, lamparty czy pawiany. Uwagę przyciąga też jezioro Awash o intensywnie niebieskim kolorze, w którym żyją krokodyle, hipopotamy i inne, niespotykane u nas zwierzęta. 

Małpy o krwawiącym sercu

Dżelady, zwane małpami o krwawiącym sercu to gatunek małpy wąskonosej, żyjącej wyłącznie w Etiopii i Erytrei. Najliczniej występują w etiopskim Parku Narodowym Semien. Ich potoczna nazwa wzięła się od ich charakterystycznej, nieowłosionej, czerwonej skóry na piersi i gardzieli.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!