Treść strony

tanie-loty-do-etiopii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do EtiopiiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Addis Abeba (ADD) Bole Int. Apt.od 2347Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Etiopii

Znajdź nas w social mediach

etiopia
Etiopia to kraj z malowniczą przyrodą i niezwykłymi zabytkami
Fot. A. Davey

Etiopia często kojarzy się z głodem, biedą i klęskami suszy. Okazuje się jednak, że kraj ten, poza wspaniałymi krajobrazami, może też poszczycić się niezwykłymi zabytkami, które są świadectwem bogatej historii tego państwa. Etiopia nazywana jest wyspą czarnego chrześcijaństwa, bowiem to właśnie tu, w Aksum, znajduje się Arka przymierza, której pilnie strzeże jeden człowiek.

Etiopia to również malownicza przyroda, pełna wielobarwnych roślin i zwierząt. Kraj ten jest wymarzonym miejscem dla ornitologów, bowiem występuje tu niezliczona ilość gatunków ptaków. 

Kultura i obyczaje

Mieszkańcy Etiopii są bardzo religijni i dokładnie przestrzegają wszystkich postów. Warto więc mieć na uwadze fakt, że w okresie postu restauracje mogą nie serwować dań mięsnych. Należy również pamiętać, aby zdjąć buty przed wejściem do miejscowych kościołów. Poza licznymi świątyniami i obyczajami religijnymi, równie ważne miejsce w etiopskiej kulturze zajmują muzyka i taniec, które towarzyszą wielu ceremoniom i festiwalom. 

Kiedy warto lecieć do Etiopii?

Przez cały rok średnia temperatura w stolicy kraju waha się w przedziale 16-17 stopni Celsjusza. W Kotlinie Danakilskiej natomiast, uznawanej za jedno z najgorętszych miejsc na ziemi, średnia roczna temperatura utrzymuje się na poziomie 28-35 st. C. W niektórych rejonach wysokogórskich średnia temperatura nie przekracza 10 stopni, zatem zanim wybierzemy się do Etiopii, warto wcześniej sprawdzić temperaturę panującą w regionie, do którego chcemy jechać. 

Należy jednak pamiętać, że obywatele polscy potrzebują wizy zarówno na przyjazd, jak i pobyt w Etiopii. Wiza turystyczna wydawana jest na lotnisku w Addis Abebie i jest ważna przez 30 dni. Wymagany jest także co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu. 

Tanie loty do Etiopii można znaleźć i zarezerwować w serwisie Tanie-loty.pl w atrakcyjnych cenach. Łatwa w obsłudze wyszukiwarka i porównywarka cen nie pozwoli nam na przegapienie żadnej okazji wyjazdu na afrykańskie tereny.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!