Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BergenOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Bergen

Twierdza Bergenhus

Twierdza jest unikalnym zespołem budynków, z których najstarsze pochodzą z początków XIII wieku, a najnowsze zostały dobudowane w okresie II wojny światowej. W średniowieczu twierdza była znana jako Holmen (Wysepka) i pełniła funkcję królewskiej rezydencji (Bergen było stolicą Norwegii). Kompleks zawiera także katedrę, kilka kościołów dom biskupi oraz klasztor Dominikanów. Najbardziej znanymi fragmentami twierdzy jest sala królewska, dziś znana jako Haakon's Hall - zbudowana około roku 1260 (jest największym średniowiecznym budynkiem świeckim w Norwegii) oraz wieża Rosenkrantz'a – dawniej na jej szczycie mieścił się królewski apartament, ale obecny kształt zawdzięcza komendantowi zamku Erikowi Rosenkrantz'owi, który w 1560 roku przekształcił wierzę w większą strukturę.

Dzielnica Bryggen w Bergen

Bryggen (z nor. ‘Nadbrzeże”), znane także jako Tyskebryggen (z nor. ‘Niemieckie Nadbrzeże’), jest to szereg hanzeatyckich budynków handlowych w Bergen. W 1360 roku Liga Hanzeatycka ustanowiła w Bergen placówkę handlową, której rozwój spowodował, że miasto stało się ważnym centrum wymiany handlowej. Wraz ze wzrostem handlu przybywało budynków w Bryggen. Niestety liczne pożary (ostatni w 1955 roku) zniszczyły zabytkowe domy. Zachowało się 58 i obecnie w większości z nich mieszczą się pracownie artystów, sklepy z pamiątkami, restauracje oraz muzea.

Spacerem po Bergen

Bergen może się poszczycić także licznymi kościołami, m.in.: NMP w stylu romańskim (XII, XIII w.), katedrą św. Olafa (XII, XVI, XIX w.), kościół em Św. Krzyża, zbudowanym w stylu renesansowym (XVI w.), oraz kościołem Nyrkirken (XVIII w.). Oprócz kościołów warto zwiedzić: ratusz (XVI w.), szpital trędowatych Św. Krzyża (XVI, XVIII w.), brama miejska (XVII w.) i pałac Damsgaard (XVIII w.). Ponadto liczne drewniane domy mieszkalne z XVIII w., a wśród nich słynny zespół drewnianej zabudowy Bryggen (dwupiętrowe domy o wąskich fasadach) oraz gmachy użyteczności publicznej z XIX i XX w. W pobliżu znajduje się drewniany kościół w Fantoft z XII w. Na szczególne wyróżnienie zasługują również liczne muzea (Hanzeatyckie, Historyczne, Morskie), Akwarium z jedną z największych kolekcji fauny morskiej w Europie oraz Targ Rybi, gdzie można zawsze kupić świeże ryby z okolicznych połowów. Coroczne festiwale muzyki i folkloru norweskiego przyciągają sporą liczbę turystów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa